Košík je prázdny
Kategória tovaru

Góli (pol) storočia československého futbalu - Sto nevšedných futbalových historiek

Kniha spája a zároveň oslavuje dve tohtoročné okrúhle výročia - sto rokov od založenia Československa a polstoročia existencie najstaršieho tuzemského časopisu.
Vaša cena 21,00
Vaša cena bez DPH 17,50

Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame v piatok 17.5.

Podrobný popis

Kniha spája a zároveň oslavuje dve tohtoročné okrúhle výročia - sto rokov od založenia Československa a polstoročia existencie najstaršieho tuzemského časopisu. Čo rok, to príbeh z futbalového prostredia. Nevšednej úlohy sa ujali traja skúsení muži - novinári Miloslav Jenšík, Jaroslav Kolář a Václav Tichý, ktorí zažili futbal z rôznych pozícií a mnohé z toho, o čom píšu, zažili na vlastnej koži. Čo napríklad nájdete v stovke príbehov? Ako pani Sedláčková narušila olympiádu v roku 1924 v Paríži, prečo futbalová reprezentácia v baráži s Maďarskom v decembri 1969 striedala pri vedení 4:0 minútu pred koncom svojho brankára? O Panenkovej penalte z Belehradu 1976 bolo napísané všetko, ale ako finále a jeho dozvuky po návrate prežil jediný československý fotoreportér Stanislav Tereba, ktorý takmer prišiel o prácu, asi pozná málokto. Ako sa Vladimírovi Šmicerovi odvďačil kouč Benítez za víťazstvo Liverpoolu v Lige majstrov? Čo zlomového sa prihodilo v kabíne pred zápasom s Gréckom na EURO 2012 v Poľsku, že Česi na súpera "vlietli" a za šesť minút dali dva góly? A samozrejme mnoho ďalších zaujímavostí, vždy so sprievodnými fotografiami. Pokiaľ neboli z niektorého roku k „mania“ alebo v zlej kvalite, tak ich plnohodnotne zastúpili originálne kresby Petra Urbana a Milana Kounovského.