Košík je prázdny
Kategória tovaru

Rašelina Forestina - Hoštická 10 l


Hoštická rašelina záhradná je zmes vytriedené svetlé a tmavé rašeliny.
Vaša cena 9,60
Vaša cena bez DPH 8,00
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

HOŠTICKÁ RAŠELINA ZÁHRADNÁ je zmes vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny. Hoštická rašelina záhradná má všestranné využitie v záhradníctve, lesníctve aj v poľnohospodárstve. Je vhodná na zlepšovanie záhradných pôd, na ich prevzdušnenie, odľahčenie a úpravu pH. Umožňuje dobrý rast a bohatú tvorbu koreňov. V pôde zadržiava vlahu a chráni rastliny pred vysychaním. Tým, že obohacuje pôdu o organické látky, zlepšuje zadržiavanie živín pre rastliny a zamedzuje ich vyplavovaniu do spodných vôd. Rašelina je čisto prírodný produkt, nemá upravené pH a nemá pridané živiny.

HOŠTICKÁ RAŠELINA ZÁHRADNÁ je vhodná na prípravu pestovateľských substrátu, ako čistých (rašelinných), tak aj zmesových, určených na pestovanie kvetín, okrasných drevín a pod. Ďalej je vhodná na zlepšenie pôd či úpravu pH (okyslenie pôd). Pri príprave pestovateľských substrátu je nutné doplniť živiny vo forme vhodného hnojiva a prípadne upraviť pH jemne mletým dolomitickým vápencom v závislosti od požiadaviek konkrétnych rastlín.

  • Pri zlepšovaní pôd sa odporúča zmiešať 40 až 80 l rašeliny s pôvodnou zeminou na ploche 10 m2 a prípadne upraviť pH a obsah živín.