Semo Fazuľa kríčková zmes farieb 12g - séria Paleta barev

Semo Fazuľa kríčková zmes farieb 12g - séria Paleta barev

Zmes farieb stredne raných odrôd kríčkového typu.

Výrobce: Semo
Vaše cena0,70
Vaše cena bez DPH0,58
 
Dostupnost skladem
viac ako 100 ks
odoslanie dnes
EAN8590396092809

Další varianty (zboží ve skupině)

Vybrat jinou odrůdu:

Zmes farieb stredne raných odrôd kríčkového typu. Zmes tvorí žltá, zelená a fialová odroda. Osivo je farebne odlíšené. Pr. výsev V-VI, zber VII- IX.

Fazol: SMĚS BAREV (Phaseolus vulgaris/Fazula)
Fazuľa záhradná. Zmes farieb stredne raných odrôd kríčkového typu. Zmes tvorí žltá, zelená a fialová odroda bez pergamenovej vrstvy, vhodná na konzumáciu a mrazenie celých strukov. Rastliny sú 30 - 40 cm vysoké, vzpriameného vzrastu. Osivo jednotlivých odrôd je vo vrecku farebne odlíšené morením.

Fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšie polohy so záhrevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. V osevnom postupe ju zaraďujeme do tretej trate. Vysievame, keď teplota pôdy neklesá pod 10 °C a pôda je dostatočne zásobovaná vlahou, čo v praxi býva od 1. dekády mája do polovice júna. Postupným výsevom až do konca júna môžeme predĺžiť dobu zberu. Dôležitá je hĺbka siatí - 4 až 7 cm u fazule kríčkovej, 6 až 8 cm u fazule kolíkovej. Kultivujeme len do začiatku kvitnutia, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje spŕchavanie kvetov a negatívne pôsobí na zdravotný stav. Závlaha do začiatku kvitnutia a v suchých rokoch zvyšuje výnos strukov.

Hnojenie:

  • N 30 kg / ha - liadok v dvoch dávkach: 1. pred siatím, 2. za vegetácie
  • P 32 kg P2O5 / ha - superfosfát
  • K 108 kg K2O/ ha - draselná soľ alebo iné draselné hnojivo

Parametry

Velikost Fazol
Kombinace barev SMĚS BAREV
Typ Zelenina

Kategorie zboží