Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Kapusta kruhárenské - Pourová poloneskorá 0,8g - VÝPREDAJ


Výpredaj
Kapusta vyžaduje úrodnej pôdy s dobrou zásobou živín a vysokú vododržností.
Vaša cena 0,46
Vaša cena bez DPH 0,38
 
Dostupnosť skladom
1 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Kapusta hlávková / Brassica oleracea L. convar. Capitata (L.) Alef.


Popis:
Kapusta vyžaduje úrodnej pôdy s dobrou zásobou živín a vysokú vododržností. Pre skoré odrody volíme ľahšie pôdy, pre kapustu neskoré a skladovateľné pôdy ťažšie, s pH v rozmedzí 6 - 7. Kapusta radíme do prvej trate. Skoré odrody pestujeme z predpestované sadby, neskoré môžeme vysievať tiež priamo na stanovište. V priebehu vegetácie zaisťujeme pravidelné zásobovanie vodou. Zberáme ručne, skladujeme pri teplote 1 - 2o C a vysokej vlhkosti vzduchu (95%).


HTS: 3 - 5 g

V 1 g: 200 - 300 semien

Výsev: apríl - máj

Úroda: september - november


odroda:

Pourová poloneskorá - plastická a vysoko produktívne odroda poskytujúca vysoko hodnotnú kruhárenskou surovinu. Hlávka je veľká (aj napriek 10kg), ploche guľovitá, pevná, svetlo zelená, lesklá, bez námrazy, na reze belavá. Zberom v optimálnej zrelosti predídeme praskaniu hlávok. Odroda určená predovšetkým pre kruhárenské použitie. Vegetačná doba je 160 - 190 dní, zo 100 m2 možno zožať 700 - 1000 kg kapusty.Kapusta hlávková: Pourová poloneskorá (Brassica oleracea L. convar. Capitata (L) Alef./Kapusta hlávkový)

Popis:
Plastická a vysoko produktívne odroda poskytujúca vysoko hodnotnú kruhárenskou surovinu. Hlávka je veľká (aj napriek 10kg), ploche guľovitá, pevná, svetlo zelená, lesklá, bez námrazy, na reze belavá. Zberom v optimálnej zrelosti predídeme praskaniu hlávok. Odroda určená predovšetkým pre kruhárenské použitie. Vegetačná doba je 160 - 190 dní, zo 100 m2 možno zožať 700 - 1000 kg kapusty.

Kapusta vyžaduje úrodnej pôdy s dobrou zásobou živín a vysokú vododržností. Pre skoré odrody volíme ľahšie pôdy, pre kapustu neskoré a skladovateľné pôdy ťažšie, s pH v rozmedzí 6 - 7. Kapusta zaraďujeme do prvej trate.
Skoré odrody pestujeme z predpestované sadby, neskoré môžeme vysievať tiež priamo na stanovište. V priebehu vegetácie zaisťujeme pravidelné zásobovanie vodou. Zberáme ručne, skladujeme pri teplote 1 - 2 ° C a vysokej vlhkosti vzduchu (95%).

hnojenie:
  • N 180 - 200 kg N / ha
  • P 100 - 125 kg P2O5 / ha
  • K 100 - 240 kg K 2O / ha
  • maštaľný hnoj 40 - 60 t / ha