Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Kapusta kruhárenské - Ritmo F1 poloneskorá 40s - VÝPREDAJ


Výpredaj
Kapusta vyžaduje úrodnej pôdy s dobrou zásobou živín a vysokú vododržností.
Predaj ukončený

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Kapusta hlávková / Brassica oleracea L. convar. Capitata (L.) Alef.


Popis:
Kapusta vyžaduje úrodnej pôdy s dobrou zásobou živín a vysokú vododržností. Pre skoré odrody volíme ľahšie pôdy, pre kapustu neskoré a skladovateľné pôdy ťažšie, s pH v rozmedzí 6 - 7. Kapusta radíme do prvej trate. Skoré odrody pestujeme z predpestované sadby, neskoré môžeme vysievať tiež priamo na stanovište. V priebehu vegetácie zaisťujeme pravidelné zásobovanie vodou. Zberáme ručne, skladujeme pri teplote 1 - 2o C a vysokej vlhkosti vzduchu (95%).


HTS: 3 - 5 g

V 1 g: 200 - 300 semien

Výsev: apríl - máj

Úroda: september - november


odroda:

RITMO - stredne neskorá až poloneskorá hybrid bielej kapusty. Odroda pre jesenný zber určená ku kruhárenskému spracovanie aj priamu spotrebu. Listy sú veľké, polovzpriamené, stredne až tmavo zelenej farby. Hlávka je veľká, okrúhla, stredne hustá až hustá, uzavretá so stredne dlhým vnútorným hlúbom. Rastlina je odolná proti vyvrátenie hlúbu a proti praskaniu hlávok.Kapusta hlávková: RITMO F1 (Brassica oleracea L. convar. Capitata (L) Alef./Kapusta hlávkový)

Popis:
Stredne neskoré až poloneskorá hybrid bielej kapusty. Odroda pre jesenný zber určená ku kruhárenskému spracovanie aj priamu spotrebu. Listy sú veľké, polovzpriamené, stredne až tmavo zelenej farby. Hlávka je veľká, okrúhla, stredne hustá až hustá, uzavretá so stredne dlhým vnútorným hlúbom. Rastlina je odolná proti vyvrátenie hlúbu a proti praskaniu hlávok.

Kapusta vyžaduje úrodnej pôdy s dobrou zásobou živín a vysokú vododržností. Pre skoré odrody volíme ľahšie pôdy, pre kapustu neskoré a skladovateľné pôdy ťažšie, s pH v rozmedzí 6 - 7. Kapusta zaraďujeme do prvej trate.
Skoré odrody pestujeme z predpestované sadby, neskoré môžeme vysievať tiež priamo na stanovište. V priebehu vegetácie zaisťujeme pravidelné zásobovanie vodou. Zberáme ručne, skladujeme pri teplote 1 - 2 ° C a vysokej vlhkosti vzduchu (95%).

hnojenie:
  • N 180 - 200 kg N / ha
  • P 100 - 125 kg P2O5 / ha
  • K 100 - 240 kg K 2O / ha
  • maštaľný hnoj 40 - 60 t / ha