Substrát Forestina pre izbové rastliny 5l

Supresívne substrát pre izbové rastliny je určený špeciálne pre stávkovanie a presádzanie všetkých druhov izbových rastlín a paliem.
Vaša cena 1,90
Vaša cena bez DPH 1,58
 
Dostupnost skladem
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Ďalšie varianty (tovar v skupine)

Vybrat jiný typ:

Podrobný popis

použitie:

Supresívne substrát je určený pre výsadbu a presádzanie izbových rastlín. Je pripravený zo zmesi vytriedené svetlé a tmavé rašeliny s upravenou pH reakciou a je obohatený o hubu Trichoderma virens, ktorá aktívne potláča pôvodcu významných hubových ochorení. Tieto fytopatogénne huby spôsobujú odumieranie rastlín a uplatňovaní tohto substrátu obohateného o antagonistický organizmus predstavuje významný preventívny prvok v ochrane rastlín pred uvedenými druhmi škodlivých organizmov. Navyše, prítomnosť spomínanej huby pozitívne ovplyvňuje zakoreňovanie a vývoj rastlín a rastliny na prítomnosť tohto organizmu reagujú zvýšenou odolnosťou proti širokému spektru škodlivých organizmov. Ďalej je Supresívne substrát pre izbové rastliny obohatený o hubu Metarhizium anisopliae, ktorá predstavuje účinnú prevenciu pred poškodením škodcami ktorí napádajú rastliny. Hlavným cieľom zámerné inokulácie substrátu týmto užitočným organizmom je ochrana sadeníc aj vzídených rastlín rôznych druhov zeleniny pred škodcami ktorí napádajú koreňový systém rastlín, napr. Pred larvami kováčikov (tzv. Drôtovcov), lalokonosců, chrústov a chroustků, krtonožek, Osenice a rady ďalších škodcov. Okrem druhov škodcov, ktorí sa vyskytujú výlučne v pôde je významný aj účinok huby na hmyzie škodcu, ktorí v pôde prerábajú iba časť svojho vývoja (napr. Thrips).

dávkovanie:

Pred naplnením kvetináče substrátom nasypeme na dno nádoby primeranú drenážnu vrstvu keramzitu, tým je regulovaný odtok vody a zaručené prevzdušnenie koreňov. Zasadíme rastlinu a doplníme substrátom, ktorý zľahka pritlačíme a prevlhčíme. Po zasadení prvých 10 dní zalievame trochu menej, aby rastliny vytvorili nové korene. Čerstvo presadené rastliny neumiestňujeme na miesta s priamym slnečným žiarením. Asi po 6 týždňoch (po vyčerpaní zásoby hnojiva v substráte) začneme s pravidelným prihnojovaním kombinovaným hnojivom.

Skladovať v teplotách nepresahujúcich 25 ° C, zároveň teplota nesmie byť nižšia ako - 15 ° C, mohlo by dôjsť k zhoršeniu kvality substrátu, k ohrozeniu živých organizmov.

Parametre

Produktová skupina Substrát FORESTINA
Velikost balení 5l
Typ pro pokojové rostliny 5l

Kategorie zboží

Vstup do tejto kategórie

je povolený len osobám starším ako 18 rokov

Odísť Pokračovať