Košík je prázdny
Kategória tovaru

HYALGEL Horse konc. 1l


Hyalgel HORSE KONCENTRÁT je veterinárny dietetický prípravok s obsahom hyaluronanu sodného a chondroitín sulfátu pre intenzívnu regeneráciu kĺbového aparátu koní. Hyalgel HORSE KONCENTRÁT je vo forme tekutej a je určený k priamemu orálnemu podávaniu, sladká chuť.
Vaša cena 60,80
Vaša cena bez DPH 49,43
 
Dostupnosť Skladom 3 ks
Odosielame vo stredu

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Hyalgel HORSE KONCENTRÁT je veterinárny dietetický prípravok s obsahom hyaluronanu sodného a chondroitín sulfátu pre intenzívnu regeneráciu kĺbového aparátu koní.

Hyalgel HORSE KONCENTRÁT je vo forme tekuté a je určený na priame orálne podávanie, sladká chuť s príchuťou jablka je pre kone atraktívna. Prípravok je možné podávať priamo, alebo jednoducho pridať zvieratám do pitia alebo kŕmenia.

Balenie o veľkosti 1 liter obsahuje 20 dávok. Odmerka je súčasťou fľaše.

Užívanie Hyalgelu HORSE: raz denne 10 ml na 100 kg živej váhy, tj. 50 ml na priemerne veľkého koňa, po dobu 3 mesiacov, pri väčšej záťaži je možné podávať 2 dávky denne trvalo.

Zloženie: voda, chondroitín sulfát, hyaluronan sodný, kyselina citrónová, aróma jablkovej, konzervanty: sorban draselný, benzoan sodný, sucralosa.

Jedna dávka (50 ml) obsahuje:

Hyaluronan sodný 400 mg

Chondroitín sulfát 5000 mg

Určený je predovšetkým pre kone:

  • s vyšším zaťažením kĺbov pri športe a práci
  • v príprave na závodnú sezónu
  • v priebehu závodnej sezóny pre udržanie dobrého stavu kĺbového aparátu
  • po závodnej sezóne v období regenerácie
  • pre zlepšenie kĺbovej pohyblivosti a pri stuhnutosti kĺbov (najmä u starších jedincov)
  • pri ochorení a poranení pohybového aparátu
  • pri zápale väzov, šliach a kĺbov
  • po úrazoch a operačných výkonoch v oblasti pohybového aparátu
  • pre intenzívnu regeneráciu kĺbového aparátu

LEN PRE ZVIERATÁ

Kyselina hyalurónová je jednou z látok patriacich do skupiny mukopolysacharidov (glykozaminoglykánov), ktorá je základnou zložkou mimobunkových častí epitelových a spojivových tkanív (koža, šliach, krvných ciev, chrupaviek, kostí a i.), v bunkách majú tiež ochranné funkcie. V kĺbovej chrupavke je hlavnou štrukturálnou zložkou.

Vo forme glykoproteínov tvoria rôsolovité a slizovité látky (synoviálne kvapaliny kĺbov, kvapaliny očných jamiek, rôzne sekréty, napr. hlien dýchacieho ústrojenstva, sú súčasťou slín a iných viskóznych materiálov.

Kyselina hyalurónová je najbežnejším mukopolysacharidom. Skladá sa z 250 – 25000 striedajúcich sa jednotiek D-glukurónovej kyseliny a N-acetyl-D-glukosamínu viazaných ß-(1›3) glykozidovou väzbou.

V roztoku zaujíma objem asi tisícnásobný, než v suchom stave, tvoria silne viskózne roztoky. S katiónmi vznikajú soli, napr. so sodíkom sodnú soľ – hyaluronan sodný.

Kyselina hyaluroná je prítomná v pokožke, kde bráni prieniku baktérií do tkanív, je prítomná v chrupavkách, očnom sklovci, je príčinou lubrikačných vlastností synoviálnej tekutiny (kĺbového mazu), ktorá v kĺboch znižuje trenie a absorbuje tlakové nárazy. Ďalej stimuluje endogénnu produkciu kyseliny hyalurónovej bunkami synoviálnej membrány (vnútorná vrstva kĺbového puzdra), zlepšuje metabolizmus buniek kĺbovej chrupavky a inhibuje degradáciu kĺbovej chrupavky.

V štruktúrach medzibunkovej hmoty chrupavky je najviac zastúpená ďalšia látka zo skupiny glykozaminoglykánov – chondroitín sulfát. Ide o polysacharid zložený z pravidelne sa opakujúcich monomérov glukuronátu a N-acetylgalaktozamínu so sulfátovou skupinou. Chondroitín sulfáty spájajú bunky v živočíšnych tkanivách.

chondroitín sulfát tvorí až 40% niektorých chrupaviek, je prítomný aj v šľachách, v kostiach, pokožke av glykoproteínoch slín.

Chondroitín sulfáty majú schopnosť viazať vodu a to je príčinou pružnosti chrupaviek.

Najčastejšie spomínanou je artróza kolenných kĺbov V súčasnej dobe je prípravkom prvej voľby intraartikulárne podávanie kyseliny hyalurónovej priamo do postihnutého kĺbu. Injekčné podávanie prebieha opakovane a je spojené jednak s nepohodlím, či už pri vlastnej aplikácii, alebo pre nutnosť opakovaného dochádzania na procedúru. Tiež je tu riziko komplikácií, a preto je viac žiaduce nahradiť túto formu formou jednoduchšie, ako prvé sa ponúka perorálne podávanie.

Z tohto dôvodu je dôležité, že perorálne podávaná kyselina hyalurónová je skutočne absorbovaná a distribuovaná do kĺbov. Výsledky pokusov na zvieratách ukázali, že áno. Séria experimentov s použitím rádioaktívne značenou kyselinou hyalurónovou ukázali, že pri perorálnom podaní je skutočne absorbovaná a distribuovaná do organizmu a bol zistený napríklad v koži, kostiach, krvi, slinných žľazách av kĺboch a zostal zachovaný v týchto tkanivách po dlhú dobu, a to aj v prípade hyalurona MD. V čreve môže dôjsť k narušeniu orálne podaného hyaluronanu prostredníctvom črevných baktérií, výsledky štúdií na zvieratách, modely distribučných ciest v organizme a rad klinických štúdií na ľuďoch, ukazujú, že pravdepodobne distribuovaný a absorbovaný je a zachováva si svoju biologickú aktivitu. Nedávno uvedené štúdie tiež ukazujú, že HA s vyššími molekulovými hmotnosťami podporujú biologické procesy vedúce k potlačeniu zápalu.

V posledných rokoch prebehlo množstvo štúdií s pacientmi v rôznych fázach osteoartrózy. Dávkovanie a doba používania boli rôzne, od 60 mg po 200 mg denného príjmu, doba podávania bola od 8 týždňov do 12 mesiacov. Boli nielen vyhodnocované stavy kĺbového aparátu, ale aj symptómy sprevádzajúce kĺbové ťažkosti, ktoré môže zhodnotiť pacient, ako je napr. bolestivosť, stuhnutosť, miera pohyblivosti. Nedávno uverejnené výsledky experimentu, kde sa podávanie HA spojilo s pravidelným precvičovaním kĺbu, tieto predpoklady potvrdili.