Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Fazuľa kríčková na suchá semená - Carmen 30g


Poloneskorá až neskorá odroda kríčkovitého typu určená pre pestovanie na semeno.Zrno je červenohnedej farby.
Vaša cena 1,80
Vaša cena bez DPH 1,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Phaseolus vulgaris / Fazuľa záhradná

Popis:

Fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšie polohy so záhřevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. V osevnom postupe ho zaraďujeme do tretej trate. Vysievame, keď teplota pôdy neklesá pod 10 ° C a pôda je dostatočne zásobená vlahou, čo býva od 1. dekády mája do polovice júna. Postupným výsevom až do konca júna môžeme predĺžiť dobu zberu. Dôležitá je hĺbka siatia - 4 až 7 cm u fazule keříčkového, 6 - 8 cm u fazule tyčkového. Kultivujeme len do začiatku kvitnutia, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje sprchávanie kvetov a negatívne pôsobí na zdravotný stav. Závlaha do začiatku kvitnutia a v suchých rokoch zvyšuje výnos a kvalitu strukov.

Fazuľa poľná - pestovaný na semeno (struky nie sú vhodné pre konzumáciu na zeleno, obsahujú pergamenovú vrstvu). Zrná fazule majú vysoký obsah Ca a môžu byť alternatívnym zdrojom vápnika pre ľudí s alergiou na laktózu.


HTS: 200 - 320 g
Výsev: máj - jún

Spôn: 30 x 15-20 cm

Úroda: september


odroda:

CARMEN - poloneskorá až neskorá odroda fazuľa kríčkovitého typu, určená pre pestovanie na semeno fazule. Zrno po dozretí je veľké veľkosti (HTS 500 - 600g), oválneho tvaru červenohnedej farby. Odroda je určená pre konzervárenské a potravinárske spracovanie suchého vyzretého zrna.Fazuľa: CARMEN - červenohnedý (Phaseolus vulgaris / fazule)

Popis:
Fazuľa poľná. Poloneskorá až neskorá odroda fazuľa kríčkovitého typu, určená predovšetkým pre pestovanie na suché semená. Zrno po dozretí je veľké veľkosti (HTS 500 - 600g), oválneho tvaru červenohnedej farby. Odroda je určená pre konzervárenské a potravinárske spracovanie suchého vyzretého zrna.

Fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšie polohy so záhřevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. V osevnom postupe ho zaraďujeme do tretej trate. Vysievame, keď teplota pôdy neklesá pod 10 ° C a pôda je dostatočne zásobená vlahou, čo v praxi býva od 1. dekády mája do polovice júna. Postupným výsevom až do konca júna môžeme predĺžiť dobu zberu. Dôležitá je hĺbka siatia - 4 až 7 cm u fazule keříčkového, 6 až 8 cm u fazule tyčkového. Kultivujeme len do začiatku kvitnutia, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje sprchávanie kvetov a negatívne pôsobí na zdravotný stav. Závlaha do začiatku kvitnutia a v suchých rokoch zvyšuje výnos strukov.

hnojenie:
  • N 30 kg / ha - liadok v dvoch dávkach: 1. pred sejbou, 2. za vegetácie
  • P 32 kg P2O5 / ha - superfosfát
  • K 108 kg K2O / ha - draselná soľ alebo iné draselné hnojivo


Parametre

Druh: Fazol

Odrůda: CARMEN - červenohnědý

Typ: Zelenina