LANBERG SWITCH DSP2-1005-12V 5X 1GB/S UNMANAGED GIGABIT ETHERNET DESKTOP 12V
LANBERG SWITCH DSP2-1005-12V 5X 1GB/S UNMANAGED GIGABIT ETHERNET DESKTOP 12V Lanberg DSP2-1005 je neriadený stolný prepínač malých rozmerov, vybavený 5 portami Gigabit Ethernet.
Vaša cena 15,70
Vaša cena bez DPH 12,76
Dostupnosť Skladom 2 ks
Odosielame zajtra
Podrobný popis
Lanberg DSP2-1005 je neriadený stolný prepínač malých rozmerov, vybavený 5 portami Gigabit Ethernet. Zariadenie je malé a praktické a funguje na princípe plug-and-play. Prepínač poskytuje podporu prepínacích funkcií pre 5 portov RJ-45 10/100/1000 Mb/s spolu s automatickým vyjednávaním pripojenia a podporou MDI-MDIX. Charakteristickým rysom, ktorým sa rad DSP1 líši od radu DSP2 , je použitie univerzálneho 12-voltového napájacieho zdroja, ktorý sa používa v mnohých ďalších zariadeniach pre dohľad, CCTV, alarm, zabezpečenie a IT. Vďaka tomuto riešeniu nie je koncový užívateľ, poskytovateľ internetového pripojenia alebo inštalatér nútený používať továrenský zdroj napájania, čo mu umožňuje úplnú voľnosť v tom, akým spôsobom bude napájanie do prepínača pomocou tohto napätia vedené. Medzi výhody použitia 12 V patria: - Pomocou adaptéra / rozbočovača s 12 voltovým konektorom je možné prepínač DSP2 napájať zo systému PoE zákazníka súčasne s dodávkou dát. Na tento účel použite iný prepínač alebo zariadenie, ktoré podporuje pasívny štandard PoE s prenosom napájania 12 V, a pripojte jeden z jeho portov LAN ethernetovým káblom k adaptéru. Pokiaľ taký port na napájacom zariadení nie je, použite navyše injektor PoE. Pripojte výstupný konektor RJ-45 rozbočovača káblom k portu DSP2 a pripojte výstup konektora k napájaciemu vstupu prepínača (priemer 5,5 * 2,1 mm). To umožňuje úsporu, zjednotenie a použitie riešení v ťažko prístupných miestach vďaka odosielaniu dát a napájaniu rovnakým ethernetovým káblom. - Napätie 12 V je prítomné v poplachových inštaláciách a starších riešeniach CCTV. V takýchto prípadoch sa používa spoločný napájací zdroj, ktorý eliminuje potrebu ďalšieho napájania a umožňuje jednoduchú výmenu hlavného modulu v prípade poruchy, - Na trhu je mnoho výrobcov, ktorí ponúkajú 12 voltové vyrovnávacie napájacie zdroje, ktoré ponúkajú kábel s konektorom jack. Také malé zariadenia poskytujú napájanie malým zariadeniam, ako sú smerovače a prepínače. Napätie 12 V použité v rade DSP2 umožňuje pripojiť najrôznejšie vyrovnávacie zdroje a udržať tak zariadenie v prevádzke aj po výpadku napájania, - Zvýšená stabilita prevádzky a lepšia prúdová účinnosť zariadenia vďaka použitiu vyššieho napätia. Spínač Lanberg je ideálny na domáce použitie vďaka svojim veľmi malým rozmerom a použitiu pasívneho chladenia. Vďaka čiernemu farebnému prevedeniu a elegantnému štíhlemu puzdru sa zariadenie hodí takmer do každého interiéru. Zariadenie je vhodné pre kancelárske aplikácie, vrátane SOHO a SMB. Prepínač taktiež poskytuje dostatočný výkon, ktorý spĺňa požiadavky užívateľov v segmente prepínačov. Funkcia automatického rozpoznania a prispôsobenia sa typu pripájaného sieťového kábla (priamy alebo krížený) eliminuje potrebu iba jedného typu kabeláže, rovnako ako porty uplink, čo zároveň umožňuje znížiť zbytočné náklady. Prepínač podporuje poloduplexné a plne duplexné režimy na pripojenie medzi zariadeniami. Funkcia riadenia toku dát naopak umožňuje riadiť tok dát, čím sa zabráni preťaženiu portu v prípade, že jedno z prijímajúcich zariadení nie je schopné prijať dostatočné množstvo prijímaných dát. Prepínač Lanberg je zárukou kombinácie vysokej kvality, automatizácie a radu funkcií, ktoré zaisťujú prevádzku zariadenia bez zbytočných zásahov používateľa. Vlastnosti a funkcie: - 5 portov RJ-45 10/100/1000 Mb/ss automatickým vyjednávaním pripojenia, - Plug-and-play - zariadenie nevyžaduje žiadnu ďalšiu konfiguráciu, - MDI/MDIX, MAC-learning, podpora funkcií MAC-aging, - Funkcia riadenia toku dát: spätný tlak pri polovičnom du. duplexu, - Topológia: Hviezda, - Protokol: Hviezda: Hviezda (Star), protokol: Hviezda (Star), protokol: Hviezda (Star), protokol: Hviezda (Star): PROTOKOL: CSMA/CD, - Podpora tabuľky adries MAC: 2K, - Šírka prepínacieho pásma: prepínače, - Otvory pre montáž na stenu. Rozhranie: - Napájanie: externé (AC: 100 ~ 240 V, 50/60 Hz, 0,3 A; DC: 12 V, 0,5 A), - Spotreba prúdu: max. 2.64 W, - LED diódy indikujúce prevádzku napájania: Napájanie, porty LAN (Link/ACT), 22,3 mm.