Košík je prázdny
Kategória tovaru

Substrát - Záhradnícky 50 l


Univerzálny klasický substrát s vysokým obsahom organických látok. Určený pre pestovanie kvetín na záhonoch a v skleníkoch.
Vaša cena 11,90
Vaša cena bez DPH 9,92
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Popis:
Je vhodný pre rastliny vyžadujúce vyššiu zásobu živín, na presádzanie a dopestovanie črepníkových kvetín, stromov a kríkov, s výnimkou kyslomilných rastlín.
Prednosti:
Udržuje kyprost a vzdušnosť pôd. Zaručuje dobrý rast, bohatú tvorbu koreňov a kvetov. Zadržiavaním slnečných lúčov umožňuje lepšie využitie tepla na rast rastlín a tvorbu biomasy. Látky obsiahnuté v rašeline obmedzujú koreňové choroby. Trávnikom poskytuje organickú a minerálnu výživu. Vhodný na presádzanie stromov a kríkov, kde urýchli zakoreňovanie a šetrí vlahu.


Použitie:
Pri pestovaní a dopestovaní rastlín zmiešajte zeminu so substrátom v pomere 1:1. Pri vylepšovaní pôd zmiešajte 35 až 70 litrov substrátu s pôvodnou zeminou na 10 m2. Pri príprave a obnove trávnikov rozprestrite 3 - 5 cm vrstvu substrátu na zem a dobre zmiešajte s hornými 10 cm pôdy. Nezabudnite dodržiavať ostatné pestovateľské zásady, ako je zálievka, teplota, prihnojovanie náročných kultúr s dlhšou vegetačnou dobou po vyčerpaní živín obsiahnutých v substráte. Prvé prihnojenie kombinovaným minerálnym hnojivom odporúčame asi 3 – 4 týždne po výsadbe.