Košík je prázdny
Kategorie zboží

Alavis Nutri pre psy a mačky 200ml


ALAVIS NUTRI
Vaša cena 16,60
Vaša cena bez DPH 13,83
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame v pondelok

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

ALAVIS NUTRI
 • LEPŠIA KONDÍCIA A VITALITA PRE PSOV, MAČKY A FRETKY
 • PRE KVALITNÚ A LESKLÚ SRSŤ
 • 100% PRÍRODNÝ LOSOSOVÝ OLEJ OBOHATENÝ O MINERÁLY A VITAMÍNY
 • PSI – MAČKY – FRETKY
ALAVIS NUTRI je veterinárny prípravok obsahujúci lososový olej, vitamíny (A, D3, E, biotín) a minerálne látky (Zn, Se) pre rekonvalescenciu, lepšiu kondíciu a vitalitu a pre kvalitnú, lesklú a zdravú srsť, kožu a pazúriky u psov, mačiek a fretiek.
ALAVIS NUTRI obsahuje prírodný panenský olej z lososa najvyššej kvality, ktorý sa skladá z omega 3 mastných kyselín, EPA a DHA a je veľmi dobre vstrebateľný a tým aj veľmi dobre využiteľný. Olej z lososa zlepšuje kvalitu srsti a má tiež pozitívny vplyv na zlepšenie celkovej zdravotnej kondície psa, mačky a fretky, má pozitívny vplyv na posilnenie imunity, mozgovej činnosti, kardiovaskulárneho systému.
ALAVIS NUTRI je vhodný pre:
psy, mačky a fretky a ich mláďatá
seniorov pre zvýšenie kondície a podporu imunity

ALAVIS NUTRI podávajte na podporu:
 • správneho vývoja mláďat
 • lepšia kondícia a vitality
 • v rekonvalescencii
 • príjmu kŕmenia a vitality pri onkologických a chronických ochorení
 • imunity
 • liečby dermatologických pacientov
 • hustoty, kvality a lesku srsti
 • pri suchej a lámavej srsti či nekvalitnej rohovine pazúrikov
 • pre lepšiu kvalitu srsti, kože a pazúrikov
Prírodný panenský olej z lososa obsiahnutý v prípravku ALAVIS NUTRI je vysoko kvalitný, čistý a čerstvý olej z lososa, ktorý je zdrojom omega 3 mastných kyselín, ktoré sú dôležité nielen pre zlepšenie kvality srsti a kože, ale aj pre mnoho metabolických procesov v organizme. EPA kyselina má prírodné protizápalové účinky a tým je okrem iného dôležitá aj pre hojenie kožných problémov, ako sú napr. kožné alergie, zápal kože či iné kožné poranenia. DHA kyselina napomáha lepšiemu vývoju mozgu u plodu a šteniat a zlepšuje kognitívne funkcie u starých psov. Omega 3 mastné kyseliny si organizmus psa nevie sám vytvoriť, a pretože sú tieto omega 3 mastné kyseliny pre telo veľmi dôležité, tak ich treba do organizmu pridávať.
Olej z lososa má navyše pozitívny vplyv na posilnenie imunity, mozgovej činnosti, kardiovaskulárneho systému a celkovej zdravotnej kondície psa, mačky a fretky. Z toho dôvodu je vhodné tento prípravok podávať starším a starým psom, mačkám a fretkám.
Vitamín A je dôležitý antioxidant. Je nevyhnutný pre správny vývoj buniek, ktoré kryjú vnútorné aj vonkajšie orgány, tzn. je dôležitý pre obnovu slizníc a kože. Vitamín A zohráva významnú úlohu v imunitnom systéme, najmä v diferenciácii a proliferácii T lymfocytov (biele krvinky). Nemenej dôležitý je vitamín A pri embryonálnom vývoji, na tvorbu zrakového pigmentu.
Vitamín D3 napomáha vstrebávaniu vápnika v čreve, čo je dôležité pre podporu vývoja a zdravia kostí a zubov.
Vitamín E je významný antioxidant, ktorý chráni bunkové membrány pred poškodením voľnými kyslíkovými radikálmi, čím napomáha spomaľovať starnutie a pôsobí ako prevencia proti nádorovým ochoreniam. Má pozitívne účinky na tvorbu pohlavných buniek, zvyšuje plodnosť, podporuje činnosť nervovej sústavy a je dôležitý pre vývoj svalstva.
Biotín (vitamín H) je nevyhnutný pre rast buniek a zohráva dôležitú úlohu v aktivite enzýmov, ktoré sa podieľajú na metabolizme organizmu, najmä metabolizmu mastných kyselín, tukov a aminokyselín. Je nevyhnutný na využitie živín a tým na podporu a rast tkanív a na reprodukciu zvierat. Ďalej podporuje vstrebávanie kyseliny listovej, pantoténovej a vitamínu B12.
Zinok je dôležitý pre množstvo enzýmov, ktoré sú potrebné pre metabolizmus bunky. Podieľa sa na regulácii rýchlosti bunkového delenia, bunkovej aktivity a bunkového zrenia.
Selén je dôležitým antioxidantom, čím znižuje riziko vzniku nádorového ochorenia. Pôsobí pozitívne na imunitný a kardiovaskulárny systém a znižuje riziko infarktu myokardu a cievnych ochorení.

Účinné látky v 5 ml:
Lososový olej 4500 mg
Omega 3 mastné kyseliny 585 mg
EPA 90 mg
DHA 135 mg
Vitamín A 100 IU
Vitamín D3 100 IU
Vitamín E 10 IU
Zinok 10 mg
Biotín 0,03 mg
Selén 0,006 mg


Dávkovanie:

Hmotnosť psa, mačky, fretkyDenná dávka
0-1 kg1 ml
1-5 kg2,5 ml
5-12 kg5 ml
12-24 kg10 ml
24-48 kg 15 ml
48 a viac kg20 ml


Spôsob použitia : Olej sa podáva denne podľa odporúčaného dávkovania samostatne, do časti krmiva alebo sa podáva priamo do papule psa, mačky, fretky napr. striekačkou.