Košík je prázdny
Kategorie zboží

Biomin / Orgamin - ihličnany 2,5 kg


Biominerální hnojivo s rohovinou na ihličnany a ďalšie okrasné kríky.
Bežná cena 11,90
Ušetríte 26,92 %
Vaša cena 8,70
Vaša cena bez DPH 7,25
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie
utorok 29.11.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

zloženie: N 8%, P 8%, K 12%, Mg 4%

Popis:
Biomin na ihličnany a ďalšie okrasné kríky je výdatné, ekologicky priaznivé organicko-minerálne hnojivo, ktorého významnou zložkou je drvená rohovina. Táto prírodná surovina je zvlášť cenená pre obsah organicky viazaného dusíka, ktorý sa pôsobením pôdnych mikroorganizmov uvoľňuje postupne, takže je rastlinami maximálne využitý po dlhšie vegetačné obobí. V optimálnom pomere sú v tomto hnojive zastúpené i ostatné zdroje živín, potrebných k harmonickému vývoju a zdravému rastu všetkých ihličnanov a okrasných kríkov.

použitie:
Hnojenie Biomin na ihličnany sa vykonáva na začiatku vegetačného obdobia (marec - apríl, v závislosti od vývoja počasia), kedy sa rovnomerne na plochu rozhodí a potom zapraví do pôdy.

dávkovanie:

  • borievky, borovice, tuje a tis 40 až 60 g na 1 m2.
  • jedľa, smrek a smrekovec 60 až 80 g na 1 m2.
Plocha koruny ohraničuje plochu pre hnojenie. Pri aplikácii priamo k rastline alebo jej bezprostrednému okoliu, použijeme ako odmerku napr. Starú polievkovú lyžicu. Optimálne výživová dávka sú zhruba tri polievkové lyžice k jednej rastline. U urastenejších ihličnanov (1,5 m výšky) odporúčame výživovú dávku zvýšiť až na dvojnásobok. . Pri ponechaní hnojiva na povrchu substrátu dochádza taktiež k pozvoľnému uvoľňovaniu živín, ale s menším efektom využitia všetkých kvalitatívnych vlastností, ktoré hnojivo BIOMIN ponúka. Postup hnojenie môžete v priebehu vegetácie (cca júl) opakovať.


Parametre

Produktová skupina: hnojivo biomin

Velikost balení: 2,kg

Typ: BIOMIN

Určení: na konifery 2,5kg