Košík je prázdny
Kategorie zboží

Biomin / Orgamin - thuje / cyprušteky 2,5 kg


Biominerální hnojivo s rohovinou na Thuja a cyprušteky.
Bežná cena 11,90
Ušetríte 26,92 %
Vaša cena 8,70
Vaša cena bez DPH 7,25
 
Dostupnosť skladom
viac ako 10 ks
odoslanie
utorok 29.11.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

zloženie: N 8%, P 4%, K 11%, Mg 3,5%

Popis:
Biomin na Thuja a cyprušteky je výdatné, ekologicky priaznivé organicko-minerálne hnojivo, ktorého významnou zložkou je drvená rohovina. Táto prírodná surovina je zvlášť cenená pre obsah organicky viazaného dusíka, ktorý sa pôsobením pôdnych mikroorganizmov uvoľňuje postupne, takže je rastlinami maximálne využitý po dlhšie vegetačné obobí. V optimálnom pomere sú v tomto hnojive zastúpené i ostatné zdroje živín, potrebná nová k harmonickému vývoju a rastu Thuja a cypruštekov.

použitie:
Hnojenie BIOMIN na Thuja a cyprušteky sa vykonáva na začiatku vegetačného obdobia (marec - apríl ... v závislosti od vývoja počasia), kedy sa rovnomerne rozhodí a potom zapraví do pôdy.

dávkovanie:

  • 50 - 70 g / m2 (0,5 - 0,7 kg / 10 m2)
Pri aplikácii priamo k rastline alebo jej okolia, použijeme ako odmerku napr. Starú polievkovú lyžicu. Optimálna výživová dávka jJe zhruba jedna polievkové lyžice k jednej rastline. U urastenejších stromčekov (nad 1,5 m výšky) môžete výživovú dávku až zdvojnásobiť. Odporúčame postup hnojenie opakovať v priebehu vegetácie (cca júl). Pri rozmetanie BIOMIN do pôdy postupujte opatrne, aby nedošlo k poškodeniu koreňového systému rastlín. Ideálne je zakryť potom okolie rastliny primeranú vrstvou zeminy či mulčovacej kôry. Následne odporúčame rastliny dostatočne zaliať. Pri ponechaní hnojiva na povrchu substrátu dochádza taktiež k pozvoľnému uvoľňovaniu živín, ale s menším efektom využitia všetkých kvalitatívnych vlastností, ktoré hnojivo BIOMIN ponúka.


Parametre

Produktová skupina: hnojivo biomin

Velikost balení: 5kg

Typ: BIOMIN

Určení: na thuje a cypřiše 2,5kg