Košík je prázdny
Kategorie zboží

Effipro Spray 500ml


EFFIPRO 2.5 mg / ml spr. ad us. vet.
Vaša cena 30,50
Vaša cena bez DPH 25,42
 
Dostupnosť skladom
viac ako 20 ks
odoslanie
pondelok 24.1.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%

8,14 €
skladom
6,90 €
skladom
9,50 €
skladom

Podrobný popis

  • Sprej proti blchám, kliešťom, všiam a všenkám
  • Pre psov a mačky od 2 týždňov veku
  • Pôsobí až 4 týždne proti kliešťom a 6 týždňov proti dospelým blchám
  • Pôsobí na vývojové štádiá bĺch až 3 mesiace!
  • Vhodn é pre dojčiace fenky a mačky

Effipro sprej je antiparazitikum pre liečbu a prevenciu napadnutia blchami, kliešťami a všenkami a pre liečbu a kontrolu alergie na blšie uhryznutie (FAD) u psov a mačiek.

Kožné sprej, roztok pre mačky a psov.
Vyhradený veterinárny liek.

zloženie:

Fipronilum 2,5 mg v 1 ml spreja (roztoku).

Charakteristika:

Fipronil je insekticíd a akaricíd patriaci do skupiny fenylpyrazolov. Inhibuje GABA komplex väzbou na chloridové kanály tak, že blokuje pre- a postsynaptické prenos chloridových iónov cez bunkové membrány. Dôsledkom toho je nekoordinovaná činnosť centrálneho nervového systému a smrť hmyzu a roztočov.
Fipronil vykazuje insekticídny a akaricídny účinok proti blchám (Ctenocephalides spp), kliešťom (Rhipicephalus spp, Dermacentor spp., Ixodes spp. Vrátane Ixodes ricinus) a všenkám (Trichodectes spp., A. Felicola spp.) U psa a mačky.

použitie:

DZ: psy a mačky.
Liečba napadnutia blchami (Ctenocephalides spp.) U psov a mačiek.
Liečba napadnutia kliešťami (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) u psov a mačiek.
Liečba napadnutia všenkami u psov (Trichodectes canis) a mačiek (Felicola subrostratus).
Liek môže byť použitý ako súčasť liečebnej stratégie alergie na blšie uhryznutie (FAD).
Insekticídna účinnosť proti novým infestáciám dospelých bĺch pretrváva až 6 týždňov u mačiek a až 3 mesiace u psov, v závislosti na zamorenosti prostredie.
Prípravok má perzistentný akaricídny účinok proti kliešťom po dobu až 4 týždňov, v závislosti na zamorenosti prostredie.

Kontraindikácie:

Nepoužívajte u chorých zvierat (tj. Celkové ochorenie, horúčka) alebo zvieratám v rekonvalescencii.
Nepoužívajte u králikov z dôvodu nebezpečenstva nežiaducich reakcií až úhynu.
Nepoužívajte v prípade precitlivenosti na liečivo alebo ktorékoľvek pomocné látke.

Nežiaduce účinky:

Pokiaľ dôjde k olízania, môže sa objaviť krátkodobá hypersalivácia spôsobená charakterom vehikula.
Medzi veľmi zriedkavo očakávané nežiaduce účinky boli po použití lieku udávané prechodné kožné reakcie v mieste aplikácie (vyblednutie a vypadávanie srsti, svrbenie, začervenanie kože) a celkové svrbenie, alebo vypadávanie srsti. Výnimočne boli pozorované hypersalivácia, reverzibilné neurologické symptómy (hyperesthesie, depresia, nervozita), zvracanie, alebo dýchacie príznaky.

Laboratórne štúdie nepreukázali teratogénny alebo embryotoxický účinok fipronilu u potkana a králika. Fipronil je veľmi dobre znášaný u šteniat po ošetrení laktujúce suky. Údaje ku špecifickým štúdiám počas gravidity u sučiek a samíc mačiek nie sú k dispozícii. Bezpečnosť veterinárneho lieku nebola stanovená, preto jeho použitie by sa malo uskutočniť len po zvážení pomeru prínosu a rizík veterinárnym lekárom.

Upozornenie:

Fipronil môže nepriaznivo pôsobiť na vodné organizmy. Nekontaminujte rybníky, vodné toky, alebo stoky prípravkom, alebo prázdnymi obalmi.

dávkovanie:

Cesta podania a dávkovanie:
Spray s mechanickou pumpičkou len na vonkajšie použitie.
Pumpička dávkuje 0,5 ml (fľaša 100 ml), alebo 1,5 ml (fľaša 250 ml), alebo 3 ml (fľaša 500 ml) na jedno stlačenie.
dávkovanie:
Aby sa zvlhčila srsť až na kožu, aplikujte 3-6 ml na kg ž (7,5-15 mg účinnej látky na kg ž.hm.) v závislosti na dĺžke srsti.
Dávky môže byť dosiahnuté 6-12 stlačenia pumpičky na kg ž u 100 ml balenia, alebo 2-4 stlačenia pumpičky u 250 ml balenie alebo 1-2 stlačeniami pumpičky u 500 ml balenia.
V závislosti na dĺžke srsti
Balenie 100 ml umožňuje 4-8 ošetrení 4 kg mačky alebo až 3 ošetrenia 10 kg psa, balenie 250 ml umožňuje 2-4 ošetrení 20 kg psa, balenie 500 ml umožňuje 2-4 ošetrení 40 kg psa.

aplikácia:

U balenie 250 ml a 500 ml nastavte trysku na "spray".
Striekajte na telo zvieraťa zo vzdialenosti cca 10-20 cm. Striekajte proti smeru rastu srsti a zaistite, aby bola všetka srsť zvlhčená. Našuchorte srsť najmä u dlhosrstých zvierat, aby mohol prípravok preniknúť až na kožu. Na ošetrenie hlavy a na ošetrenie mladých a nepokojných zvierat nastriekajte prípravok na rukavicu a jemne votrite do srsti. Nechajte prirodzene zaschnúť. Nevysušujte vytieraním uterákom.
Nastavte trysku. Striekajte proti smeru rastu srsti, psa pridržiavajte. Široký strek na zadnú časť tela a boky, zviera stojí. Široký strek na hruď a brucho, zviera sedí alebo leží. Úzky strek na laby a záhyby kože, zviera stojí. Pre oblasť tlamy nastriekajte prípravok na rukavicu.
vlastnosti:
Prípravok obsahuje zložku, ktorá na srsti vytvára film a srsť sa môže lesknúť.
Program ošetrenia by mal byť založený na epidemiologickej situácii z dôvodu optimálne tlmenie napadnutia blchami a / alebo kliešťami.
Vzhľadom k absencii štúdií týkajúcich sa bezpečnosti lieku je minimálny interval medzi aplikáciami 4 týždne.
Šteňatá a mačiatka od 2 dní veku môžu byť bezpečne ošetrené.
Liek nie je vhodný k priamemu ošetreniu prostredia.