Košík je prázdny
Kategória tovaru

Filament C-TECH PREMIUM LINE, TPU 90A, flexibilný, dopravná biela, RAL9003, 1,75mm, 1kg


C-TECH TPU 90A – flexibilný filament pre odolné a pružné výtlačky C-TECH TPU 90A je flexibilný 3D tlačový filament na báze termoplastického polyuretánu (TPU), ktorý kombinuje vynikajúcu pružnosť s pevnosťou …
Vaša cena 32,70
Vaša cena bez DPH 26,59
 
Dostupnosť Skladom 2 ks
Odosielame zajtra

Podrobný popis

C-TECH TPU 90A – flexibilný filament pre odolné a pružné výtlačky

C-TECH TPU 90A je flexibilný 3D tlačový filament na báze termoplastického polyuretánu (TPU), ktorý kombinuje vynikajúcu pružnosť s pevnosťou a odolnosťou proti opotrebovaniu. Vďaka tvrdosti Shore 90A je tento materiál dostatočne mäkký na ohyb a deformáciu, ale zároveň dostatočne tuhý, aby držal tvar a poskytoval mechanickú stabilitu aj pri náročnejšom použití.

TPU 90A je ideálnou voľbou pre tlač dielov, ktoré vyžadujú vysokú pružnosť, nárazuvzdornosť a odolnosť voči oteru, olejom alebo bežným chemikáliám. To z neho robí skvelý materiál na tvorbu funkčných súčiastok, ako sú tlmiče nárazov, tesnenia, kryty, obaly na elektroniku, podrážky obuvi, pásky, telá robotov a mnoho ďalších.

Výhody materiálu C-TECH TPU 90A

  • Vysoká pružnosť – až 500% predĺženie pred pretrhnutím
  • Odolnosť proti mechanickému namáhaniu a opotrebovaniu
  • Dobrá chemická odolnosť - vhodný pre aplikácie, kde hrozí kontakt s olejmi, tukmi alebo palivami
  • Nízke zmrštenie – výtlačky držia tvar aj bez vyhrievanej komory
  • Vynikajúca priľnavosť medzi vrstvami – výsledkom sú pevné, súdržné diely
  • Bez zápachu a jednoduchá tlač – materiál je vhodný aj pre začiatočníkov

Technické parametre Materiál: Termoplastický polyuretán (TPU) Tvrdosť: Shore 90A Priemer struny: 1,75 mm Tolerancia priemeru: ± 0,05 mm Hustota: 1,21 g/cm? Teplota tlače: 210–230 °C Odporúčaná teplota podložky: 30–60 °C Rýchlosť tlače: 15–30 mm/s Teplota skleného prechodu (Tg): cca -35 °C Pevnosť v ťahu: cca 40 MPa Predĺženie pri pretrhnutí: až 500 % Odol (oleje, mazivá, palivá)

Odporúčania pre tlač Pre tlač TPU filamentov je ideálny priamy extruder – bowdenové podávanie môže byť ťažšie kvôli pružnosti materiálu.

Odporúča sa znížiť rýchlosť tlače, aby bol zaistený stabilný prísun materiálu a kvalitné vrstvenie.

Podložku je možné ľahko predhriať (30–60 °C) a odporúča sa použiť adhézny prostriedok alebo PEI dosku.

Materiál je citlivý na vlhkosť, preto je dobré ho pred tlačou vysušiť (napr. 4–6 h na 50 °C) alebo skladovať vo vzduchotesnom boxe so sušidlom.

Využitie Ochranné obaly a puzdrá

Tesnenie, podložky, tlmiče nárazov

Pružné spojky a mechanické časti

Prototypy obuvi a ortopedických pomôcok

Flexibilné modely pre hobby, RC modely a robotiku

Vďaka svojmu pomeru pružnosti, odolnosti a ľahkému spracovaniu je C-TECH TPU 90A výbornou voľbou pre každého, kto chce posunúť možnosti 3D tlače do sveta mäkkých, ale robustných materiálov.