Košík je prázdny
Kategória tovaru

Konopné müsli pre kone 15kg


Konopné müsli bez ovsa je 100% prírodné a vyvážené krmivo pre kone.
Vaša cena 41,90
Vaša cena bez DPH 34,92
 
Dostupnosť Skladom 2 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Konopné müsli bez ovsa je 100% prírodné a vyvážené krmivo pre kone. Jedná sa o české krmivo, ktoré bolo vyvinuté s odborníkmi na výživu. Neobsahuje žiadne konzervanty a je navrhnuté tak, aby pokrylo dennú dávku pre hobby koňa. Je vhodné užívať ako kompletné krmivo, alebo ako doplnok súčasného krmiva. Müsli neobsahuje melasu, je bez plesní a bez prachu, vhodné pre citlivé, alergické a dýchavičné kone. Je možné s ním tiež kŕmiť gravidné, staré či kone v rekonvalescencii.

Zloženie:
Lucerna, konopné otruby, ľanové výlisky, kukuričné vločky, jablčné výlisky, mrkva obyčajná, repa červená, karob a citrónová tráva.

Lucerna z čerstvej úrody je považovaná za cenný zdroj kvalitných aminokyselín, obsahuje tiež množstvo vitamínov ako je vitamín A a E, betakarotén a vitamíny skupiny B. Konopné otruby sú ideálnym zdrojom prírodnej nerozpustnej vlákniny, nutné pre správnu peristaltiku (mikropohyb) čriev, prispievajú trávenie a vylučovanie. Ľanové výlisky sú najbohatším zdrojom lignanov a majú antioxidačné účinky. Kukuričné vločky zvyšujú stráviteľnosť krmív a obsahujú vitamín B. Jablčné výlisky zlepšujú celkovú imunitu organizmu. Mrkva je bohatý zdroj karoténu a vitamínu B. Červená repa podporuje činnosť pečene, žalúdka a tvorbu žlče. Karob je vhodný pre kone s tráviacimi problémami, nerovnováhou a hnačkami. Prispieva k zdravej srsti, koži a kopytom. Celkovo podporuje trávenie a vylučovanie. Obsiahnuté polyfenolické látky majú silné inhibičné účinky na tráviace enzýmy. Má antibakteriálne, antivirotické a antiseptické účinky, nie je alergénom. Citrónová tráva znižuje cholesterol v krvi, zlepšuje príjem potravy.

Dávkovanie konopného müsli
Pre kone dávkujte 0,8–1,5 kg/deň. Dávku je nutné prispôsobiť veku a kondícii zvieraťa.
V pastierskej sezóne je možné kŕmiť nižšími dávkami, v zime naopak je potrebné dávku navýšiť.
K müsli odporúčame užívať vhodný minerálny doplnok.

Vyvinuté s odborníkmi na výživu koní
Pri výrobe konopného müsli sme všetko starostlivo konzultovali a upravovali s poprednou českou odborníčkou na konskú výživu: Bc. Luciou Hájkovou - Vyzivakone.cz
Ak máte otázky na zostavenie kompletného výživového plánu pre svojho koňa od odborníka, odporúčame sa na Luciu obrátiť.
Celé krmivo sa vyvíjalo v rádoch mesiacov a postupne sme ho zaraďovali do jedálnička rôznych koní a testovali ho.

Obsah látok podľa laboratórnej analýzy:
Vlhkosť 8,2 %
Celková sušina 91,8 %
Popol 4,99 %
Dusíkaté látky (NL 6,25) 13,8 %
Fosfor (P) 0,4 %
Vápnik (Ca) 0,4 %
Horčík (Mg) 0,17 %
Sodík (Na) 0,02 %
Vláknina 25,3%
Tuk 8,49%