Košík je prázdny
Kategorie zboží

Rosteto kapusta čínska - Manok F1 celoročné 40s - VÝPREDAJ


Výpredaj
Veľmi skorá odroda s vysokou odolnosťou k vybiehaniu do kvetu a výborným zdravotným stavom.
Vaša cena 1,06
Vaša cena bez DPH 0,88
 
Dostupnosť skladom
2 ks
odoslanie
pondelok 30.11.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Brassica campestris var. Pekinensis / Kapusta pekinská

Popis:
Veľmi skorá odroda s vysokou odolnosťou k vybiehaniu do kvetu a výborným zdravotným stavom. Je rezistentná k fusariu. Manok F1 je plodinou dlhého dňa, vhodnú pre najskoršie zberu aj pre letné a jesenné pestovanie. Pre letné zber v júni a v júli doporučujeme porast zakladať z priameho výsevu, rastliny je nutné vyjednotiť. Pri založení porastu zo sadiva je veľké riziko vybiehanie. Ak je napriek tomu nutné založiť porast zo sadby, je nevyhnutné dodržať pri jej predpestovanie teplotu min. 20 ° C počas celého dňa. Sadbu v žiadnom prípade neotužujeme. Pre výsadbu od druhej polovice júla je možné predpestovať sadbu bežným spôsobom, rastliny vysádzame na pole keď dosiahnu 8 - 10 pravých listov.
Súdkovité hlávky sú husté, krátke, svetlo zelenej farby. Možno pestovať pod sklom či fóliou a na poli. Pri správnom načasovaní zberu je možné hlávky aj krátkodobo skladovať.

HTS: 3 - 5 g
V 1 g: 200 - 300 semien
Výsev: jún - júl
Úroda: august - koniec októbra

Vybrané odrody zeleniny a byliniek v rade Rosteto spájajú vlastnosti, ktoré ich predurčujú k príprave šalátov, zeleninových oblôh, lahodných pokrmov studenej kuchyne, ale aj k pečenie a grilovanie. Vynikajú jemnou delikátnou chuťou, krehkosťou a vôňou, čím prispievajú k dokonalej harmónii čerstvých zeleninových pochúťok plných vitamínov.