Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Kukurica cukrová - Adika (Elan) F1 5g


Poloraný hybrid vhodný na priamy konzum, mrazenie aj konzervovanie, vyniká kvalitným žltým zrnom s vysokým obsahom cukru.
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Zea mays L. convar. saccharata Koern. / Kukurica SIAT cukrová

Popis:
Teplomilná zelenina s vysokými nárokmi na vlahu. Vyžaduje záhrevné, hlboké, písčitohlinité pôdy. Vysievame začiatkom mája do riadkov 70 cm vzdialených. Po vzídení vyjednotíme na 25 cm. Cukrovú kukuricu zberáme v mliečnej zrelosti.
POZOR, ak je cukrová kukurica zasiatu v blízkosti (100-300 podľa povahy terénu a prítomnosti prirodzené zábrany, napr. Živého plota, hradby stromov, atď.) Iné kukurica (kŕmne, pukancovej, okrasné) môže dôjsť k vzájomnému opelenie a zrna cukrovej kukurice stráca svoju príjemnú sladkosť!

HTS: 180 - 210 g
V 1 g: 5 - 10 semien
Výsev: apríl - jún
Úroda: august - september

Odroda: Adika F1
Poloraný hybrid vhodný na priamy konzum, mrazenie aj konzervovanie, vyniká kvalitným žltým zrnom s vysokým obsahom cukru. Rastlina je vysoká 180 - 200 cm, tvorí 1 - 2 silné klasy s vysokým podielom zrna - priemerne 18 radov zŕn na klase. Takmer neodnožuje. Odroda vykazuje dobrú odolnosť proti fuzáriózam. Sejeme koncom apríla alebo začiatkom mája, zber 94-100 dní od výsevu, od konca júla do konca septembra v mliečnej zrelosti. Teplomilná zelenina s vysokými nárokmi na vlahu. Vyžaduje záhrevné, hlboké, písčitohlinité pôdy. Odporúčaná hustota porastu je 65 - 70 tis. rastlín na hektár.

Kukurica siata cukrová: Adika F1 (náhrada Avicena F1) (Zea mays L. convar. Saccharata Koern./Kukurica SIATECH cukrová)

Popis:
Poloraný hybrid vhodný na priamy konzum, mrazenie aj konzervovanie, vyniká kvalitným žltým zrnom s vysokým obsahom cukru. Rastlina je vysoká 180 - 200 cm, tvorí 1 - 2 silné klasy s vysokým podielom zrna - priemerne 18 radov zŕn na klase. Takmer neodnožuje. Odroda vykazuje dobrú odolnosť proti fuzáriózam. Sejeme koncom apríla alebo začiatkom mája, zber 94-100 dní od výsevu, od konca júla do konca septembra v mliečnej zrelosti. Teplomilná zelenina s vysokými nárokmi na vlahu. Vyžaduje záhrevné, hlboké, písčitohlinité pôdy. Odporúčaná hustota porastu je 65 - 70 tis. rastlín na hektár. Z dôvodu zlej úrody osiva druhu Adika F1 balíme do jej sáčkov podobnú odrodu Avicena F1. Ďakujeme za pochopenie.

Teplomilná zelenina s vysokými nárokmi na vlahu. Vyžaduje záhrevné, hlboké, písčitohlinité pôdy. Vysievame začiatkom mája do riadkov 70 cm vzdialených. Po vzídení vyjednotíme na 25 cm. Cukrovú kukuricu zberáme v mliečnej zrelosti. POZOR, ak je cukrová kukurica zasiatu v blízkosti (100-300 podľa povahy terénu a prítomnosti prirodzené zábrany, např.živého plotu, hradby stromov, atď.) Iné kukurica (kŕmne, pukancovej, okrasné) môže dôjsť k vzájomnému opelenie a zrna cukrovej kukurice stráca svoju príjemnú sladkosť!

hnojenie:

  • N 100 kg / ha
  • P 25 kg / ha P2O5
  • K 90 kg / ha K2O


Parametre

Druh: Kukuřice setá cukrová

Odrůda: ADIKA F1 (náhrada AVICENA F1)

Typ: Zelenina