Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Kukurica cukrová - Agnes (Longa) F1 3g - séria Pre maškrtné jazýčky


Supersladká kukurica z kolekcie Pre maškrtné jazýčky.Raná odroda s výbornými chuť. vlastnosťami.
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Kukurica siata / cukrová / Zea mays L. / Zea mays L. convar. saccharata Koern.

Popis:

Teplomilná zelenina s vysokými nárokmi na vlahu. Vyžaduje záhrevné, hlboké, písčitohlinité pôdy. Vysievame začiatkom mája do riadkov 70 cm vzdialených. Po vzídení vyjednotíme na 25 cm. Cukrovú kukuricu zberáme v mliečnej zrelosti, pukancovú kukuricu zberáme plne vyzretú.

POZOR, ak je cukrová kukurica zasiatu v blízkosti (100-300 m podľa povahy terénu a prítomnosti prirodzené zábrany, napr. Živého plota, hradby stromov, atď.) Iné kukurica (kŕmne, pukancovej, okrasné) môže dôjsť k vzájomnému opelenie a zrná cukrovej kukurica stráca svoju príjemnú sladkosť!


HTS: 180 - 210 g
V 1 g: 5-10 semien
Výsev: koniec apríla - máj

Úroda: august - september


odroda:

AGNES AG F1 (kód 1721) - kolekcia PRE maškrtné jazýčky - supersladká, skorá odroda s výbornými chuťovými vlastnosťami. Rastlina je vysoká 160 - 180 cm, tvorí 1 - 2 silné klasy s vysokým podielom zrna, priemerne 16-18 radov na klase. Dĺžka klasu je 18-20 cm. Odroda vykazuje dobrú odolnosť proti fuzariózam. Výsev koncom apríla alebo začiatkom mája, zber 82 dní od výsevu. Vhodná pre priamy konzum v mliečnej zrelosti, mrazenie i konzerváciu. Farba zrna je žltá. Teplomilná zelenina s vysokými nárokmi na vlahu. Vyžaduje záhrevné, hlboké, písčitohlinité pôdy.Kukurica siata cukrová: AGNES F1 (náhrada Alojzije F1) (Zea mays L. convar. Saccharata Koern./Kukurica SIATECH cukrová)

Popis:
Kolekcia PRO maškrtné jazýčky - supersladká, skorá odroda s výbornými chuťovými vlastnosťami. Rastlina je vysoká 160 - 180 cm, tvorí 1 - 2 silné klasy s vysokým podielom zrna, priemerne 16-18 radov na klase. Dĺžka klasu je 18-20 cm. Odroda vykazuje dobrú odolnosť proti fuzáriózam. Výsev koncom apríla alebo začiatkom mája, zber 82 dní od výsevu. Vhodná pre priamy konzum v mliečnej zrelosti, mrazenie i konzerváciu. Farba zrna je žltá. Teplomilná zelenina s vysokými nárokmi na vlahu. Vyžaduje záhrevné, hlboké, písčitohlinité pôdy. Z dôvodu zlej úrody osiva druhu AGNES F1 balíme do jej sáčkov podobnú odrodu Alojzije F1. Ďakujeme za pochopenie.

Teplomilná zelenina s vysokými nárokmi na vlahu. Vyžaduje záhrevné, hlboké, písčitohlinité pôdy. Vysievame začiatkom mája do riadkov 70 cm vzdialených. Po vzídení vyjednotíme na 25 cm. Cukrovú kukuricu zberáme v mliečnej zrelosti. POZOR, ak je cukrová kukurica zasiatu v blízkosti (100-300 podľa povahy terénu a prítomnosti prirodzené zábrany, např.živého plotu, hradby stromov, atď.) Iné kukurica (kŕmne, pukancovej, okrasné) môže dôjsť k vzájomnému opelenie a zrna cukrovej kukurice stráca svoju príjemnú sladkosť!

hnojenie:
  • N 100 kg / ha
  • P 25 kg / ha P2O5
  • K 90 kg / ha K2O


Parametre

Druh: Kukuřice setá cukrová

Odrůda: AGNES F1 (náhrada ALOJZIA F1)

Typ: Zelenina