Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Mrkva Karotka - Anina poloskorá 2,5 g


Poloskorá odroda nantéského typu. Dlhé, valcovité korene s tupým zakončením sa vyznačujú výborným vonkajším aj vnútorným vyfarbením.
Vaša cena 1,30
Vaša cena bez DPH 1,08
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Mrkva obyčajná / Daucus carota L.


Popis:

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, krátkymi, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati. Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

Skoré odrody pre letné a jesenné zber
Tieto odrody sa sejú čo najskôr na jar sa zberom v letných mesiacoch prevažne na priamy konzum, alebo v polovici júna sa zberom v októbri a využitím nielen na priamy konzum, ale aj na skladovanie.


HTS: 0,8 - 1,3 g
V 1 g: 800 - 1200 semien

Spôn: 20 - 30 x 3 - 5 cm
Výsev: marec - júl

Úroda: jún - október

odroda:

ANINA (kód 2223) - poloskorá odroda nanteského typu. Dlhé, valcovité korene s tupým zakončením sa vyznačujú výborným vonkajším i vnútorným vyfarbením a hladkým povrchom. Odroda je vhodná na priamy konzum i dlhodobé skladovanie.Mrkva obyčajná: ANINA (Daucus carota L./Mrkva obyčajná pravá)

Popis:
Poloskorá odroda nantéského typu. Dlhé, valcovité korene s tupým zakončením sa vyznačujú výborným vonkajším i vnútorným vyfarbením a hladkým povrchom. Odroda je vhodná na priamy konzum i dlhodobé skladovanie.

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati.
Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

hnojenie:
  • N 80 kg N / ha
  • P 150 kg P2O5 / ha
  • K 200 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Mrkev obecná

Odrůda: ANINA

Typ: Zelenina