Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Mrkva Karotka - Marquette poloskorá 2,5 g


MARQUETTE - stredne skorá odroda mrkvy typu Nantes pre letné až jesenné úrody. Dužina je jemná, výbornej chuti, stredne oranžová, často s tmavším stredom.
Vaša cena 1,30
Vaša cena bez DPH 1,08
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Daucus carota L. / Mrkva obyčajná


Popis:
Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, krátkymi, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati. Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.


V 1 g: 800 - 1200 semien
Výsev: marec - júl

Úroda: júl - október

odroda:

MARQUETTE - stredne skorá odroda mrkvy typu Nantes pre letné až jesenné úrody. Listy vzpriamené až polovzpriamené, má takmer valcovitý koreň. Dužina je jemná, výbornej chuti, stredne oranžová, často s tmavším stredom. Hlava na povrchu nezelený a má sklon k antokyanovému sfarbenie.Mrkva obyčajná: MARQUETTE (Daucus carota L./Mrkva obyčajná pravá)

Popis:
Stredne skorá odroda mrkvy typu Nantes pre letné až jesenné úrody. Listy vzpriamené až polovzpriamené, takmer valcovitý koreň. Dužina je jemná, výbornej chuti, stredne oranžová, často s tmavším stredom. Hlava na povrchu nezelený a má sklon k antokyanovému zafarbenie, vnútri zelená stredne.

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati.
Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

hnojenie:
  • N 80 kg N / ha
  • P 150 kg P2O5 / ha
  • K 200 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Mrkev obecná

Odrůda: MARQUETTE

Typ: Zelenina