Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Paprika zeleninová pálivá - Carolina Reaper 10s / SHU 2 000 000 /


CAROLINA REAPER - veľmi vzrastná, pri vonkajšom pestovaní veľmi neskoré, extrémne silne pálivá paprika. Plody sú nepravidelné, veľmi zvraštené, 6 - 8 cm dlhé a 3 - 4 cm široké, v botanickej zrelosti majú jasne červenú farbu. Je možné ju pestovať v nádobách.
Predaj ukončený

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Capsicum annuum L. (partim) / Paprika ročná


Popis:
Paprika je pestovateľsky vysoko náročná plodina vhodná do poľných podmienok najteplejších oblastí južného Slovenska a južnej Moravy. V ostatných oblastiach žiada pestovanie v krytých alebo chránených priestoroch. Najvhodnejšie sú záhrevné, humózne a dostatočne vododržné pôdy. Pre poľné pestovanie vysievame v krytých priestoroch v prvej polovici marca. Pre dobré vzchádzanie je treba zaistiť minimálnej teploty 20 - 22 ° C aj v nočných hodinách. Na stanovište vysádzame po 15. máji.


V 1 g: 130 - 250 semien
Výsev: január - február

Úroda: júl - október


odroda:

CAROLINA REAPER (kód 2570) - veľmi vzrastná, pri vonkajšom pestovaní veľmi neskoré, extrémne silne pálivá paprika. Plody sú nepravidelné, veľmi zvraštené, 6 - 8 cm dlhé a 3 - 4 cm široké, v botanickej zrelosti majú jasne červenú farbu. Je možné ju pestovať v nádobách. Od roku 2013 zapísaná ako najštiplavejších paprika sveta v Guinessovej knihe rekordov. Vznikla krížením papriky Bhut Jolokia (až do roku 2007 najštiplavejších papričky sveta) a červeného Habanera. SHU 2 000 000.