Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Paradajka kríčkové - Darinka F1 40s


DARINKA - veľmi skorý hybrid s pevnými, takmer nepraskajúcimi plodmi vhodnými na prepravu na dlhšie vzdialenosti.
Vaša cena 2,00
Vaša cena bez DPH 1,67
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Lycopersicon esculentum Mill. / Paradajka

Popis:

Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúcou starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľným hnojom. Pri predpestovaní sadiva vykonávame výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchliarní vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 – 4 rastliny na m2. Tyčkové odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov. Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčšia potreba vody nastáva

v čase tvorby plodov, menšia potreba vody je pri zrení plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili nebezpečenstvo praskania plodov. Výhodná je zálievka podmokom.


HTS : 2,6 g
V 1 g : 390 semien
Výsev : marec – apríl

Úroda : jún-október

Odroda:

DARINKA F1 - veľmi skorý hybrid habitom pripomínajúci staré odrody Aneta, K509, Pionier F1 a pod., ale s pevnými, takmer nepraskajúcimi plodmi vhodnými na prepravu na dlhšie vzdialenosti. Vyznačuje sa veľmi rýchlou dynamikou zrenia, a preto je určený pre najskoršie úrody na priamy konzum. Pri dobrej agrotechnike (závlaha, výživa a pod.) poskytuje mimoriadne výnosy. Je vhodný aj do chladnejších podmienok (rano-zemiarenská oblasť).Paradajka kríčková: DARINKA F1 (Lycopersicon esculentum Mill./Rajčiak kríčkový)

Popis:
Veľmi raný hybrid habitusom pripomínajúci staré odrody Aneta, K509, Pionier F1 a pod., ale s pevnými, takmer nepraskajúcimi plodmi vhodnými na prepravu na dlhšie vzdialenosti. Vyznačuje sa veľmi rýchlou dynamikou zrenia, a preto je určený pre najskoršie úrody na priamy konzum. Pri dobrej agrotechnike (závlaha, výživa a pod.) poskytuje mimoriadne výnosy. Je vhodný aj do chladnejších podmienok (rano-zemiarenská oblasť).

Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúcou starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľným hnojom. Pri predpestovaní sadiva vykonávame výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchliarní vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m 2 .
Tyčkové odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov.
Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčšia potreba vody nastáva v dobe tvorby plodov, menšia potreba vody je pri zrení plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili nebezpečenstvo praskania plodov. Výhodná je zálievka podmokom.

Hnojenie:
  • N 120 kg N/ha
  • P 100 kg P2O5/ha
  • K 130 kg K 2O/ha


Parametre

Druh: Rajče keříčkové

Odrůda: DARINKA F1

Typ: Zelenina