Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Paradajka tyčkové jahodové - Gardenberry F1 10s - séria Pre maškrtné jazýčky


Lahôdková paradajky z japonského šľachtenia. Drobné plody v tvare jahôd o váhe 15 - 20 gramov sú dužinaté a veľmi aromatické.
Vaša cena 3,70
Vaša cena bez DPH 3,08
 
Dostupnosť skladom
3 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Paradajka / Solanum lycopersicum L.

Popis:
Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúce starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľným hnojom. Pri predpestovanie sadby vykonávame výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchliteľovi vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m2. Kolíkový odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov. Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčší potreba vody nastáva v čase tvorby plodov, menšia potreba vody je pri dozrievanie plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili nebezpečenstvo praskaniu plodov. Výhodná je zálievka podmokom.


Výsev: február - apríl

Úroda: máj

odroda:

GARDENBERRY - kolekcia PRE maškrtné jazýčky - lahôdková paradajky z japonského šľachtenia. Drobné plody v tvare jahôd o váhe 15 - 20 gramov sú dužinaté a veľmi aromatické. Rastlina je indeterminantní (tyčkové) s dlhými hrozno plodov. Plody sú odolné k praskaniu. Naozajstná delikatesa medzi paradajkami s výraznou chuťou a vôňou.