Košík je prázdny
Kategória tovaru

Semo Rajčiak kolíkový čerešňové - Mini 30s - séria Pre maškrtné jazýčky


Drobné čerešňové plody, sú vysoko odolné k praskaniu.
Vaša cena 2,00
Vaša cena bez DPH 1,67
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Lycopersicon esculentum Mill. / Rajčiak kolíkový

Popis:
Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúce starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľným hnojom. Pri predpestovanie sadby vykonávame výsev v marci. Do nevykurovaných rýchliteľovi vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m2.
Kolíkový odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov. Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčší potreba vody nastáva v čase tvorby plodov, menšia potreba vody je pri dozrievanie plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili nebezpečenstvo praskaniu plodov.

HTS: 3,2 g
V 1 g: 311 semien
Predpestovanie: marec
Výsev na záhon: po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m2


Odroda: MINI
Paradajka z kolekcie "Pre maškrtné jazýčky", skorá odroda. Drobné čerešňové plody s hmotnosťou 18 - 22 g sú vysoko odolné k praskaniu.

Rajčiak kolíkový: MINI (Lycopersicon esculentum Mill./Rajčiak kolíkový)

Popis:
Skorá odroda. Drobné čerešňové plody s hmotnosťou 18 - 22 g sú vysoko odolné k praskaniu.

Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúce starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľným hnojom. Pri predpestovanie sadby vykonávame výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchliteľovi vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m 2.
Kolíkový odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov.
Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčší potreba vody nastáva v čase tvorby plodov, menšia potreba vody je pri dozrievanie plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili nebezpečenstvo praskaniu plodov. Výhodná je zálievka podmokom.

hnojenie:

  • N 120 kg N / ha
  • P 100 kg P2O5 / ha
  • K 130 kg K 2O / ha


Parametre

Typ: Zelenina

Druh: Rajče tyčkové

Odrůda: MINI