Košík je prázdny
Kategória tovaru

Semo Rajčiak kolíkový datľové - Valdo 30s - séria Pre maškrtné jazýčky


Veľmi skorá odroda s datľovými (oválna hranatými) plody červenej farby a vynikajúcej chuti. Hmotnosť plodov je 20 - 25 g.
Vaša cena 2,00
Vaša cena bez DPH 1,67
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Lycopersicon esculentum Mill. / Paradajka

Popis:

Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúce starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľným hnojom. Pri predpestovanie sadby vykonávame výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchliteľovi vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m2. Kolíkový odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov. Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčší potreba vody nastáva

v čase tvorby plodov, menšia potreba vody je pri dozrievanie plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili nebezpečenstvo praskaniu plodov. Výhodná je zálievka podmokom.


HTS: 3,2 g
V 1 g: 311 semien
Výsev: marec - apríl

Úroda: jún - október

odroda:

VALDO - kolekcia PRE maškrtné jazýčky - veľmi skorá odroda s datľovými (oválna hranatými) plody červenej farby a vynikajúcej chuti. Hmotnosť plodov je 20 - 25 g, skladovateľnosť dobrá, pevnosť strednej. Olistenie je riedke, je vhodné pre skleníky, fóliovníky aj na pole. Vyžaduje pravidelnú zálievku a dostatok živín.Rajčiak kolíkový: VALDO (Lycopersicon esculentum Mill./Rajčiak kolíkový)

Popis:
Veľmi skorá odroda s datľovými (oválna hranatými) plody červenej farby a vynikajúcej chuti. Hmotnosť plodov je 20 - 25 g, skladovateľnosť dobrá, pevnosť strednej. Olistenie je riedke, je vhodné pre skleníky, fóliovníky aj na pole. Vyžaduje pravidelnú zálievku a dostatok živín.

Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúce starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľným hnojom. Pri predpestovanie sadby vykonávame výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchliteľovi vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m 2.
Kolíkový odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov.
Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčší potreba vody nastáva v čase tvorby plodov, menšia potreba vody je pri dozrievanie plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili nebezpečenstvo praskaniu plodov. Výhodná je zálievka podmokom.

hnojenie:
  • N 120 kg N / ha
  • P 100 kg P2O5 / ha
  • K 130 kg K 2O / ha


Parametre

Typ: Zelenina

Druh: Rajče tyčkové

Odrůda: VALDO