Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Rajčiak kolíkový - Gennaro F1 20s


Náhrada za CORZARO F1. Tyčkové hybridná odroda paradajky s pretiahnutými oválnymi plodmi typu "SAN Marzano". Veľké a pevné plody majú valcovitý tvar (10x5 cm), priemernú hmotnosť 130-140 ga dlhú trvanlivosť. Rastlina je vzrastná a vhodná pre pestovanie vonku, vo fóliovníkoch aj v skleníkoch. Jedná sa o veľmi produktívne odrodu, ktorá je aj napriek svoj tvar plodu tolerantní k deficitu vápnika. Vhodná na omáčky, kečupy ik priamu spotrebu.
Vaša cena 2,40
Vaša cena bez DPH 2,00
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Gennaro F1 (kód 3237) - náhrada za CORZARO F1. Tyčkové hybridná odroda paradajky s pretiahnutými oválnymi plodmi typu "SAN Marzano". Veľké a pevné plody majú valcovitý tvar (10x5 cm), priemernú hmotnosť 130-140 ga dlhú trvanlivosť. Rastlina je vzrastná a vhodná pre pestovanie vonku, vo fóliovníkoch aj v skleníkoch. Jedná sa o veľmi produktívne odrodu, ktorá je aj napriek svoj tvar plodu tolerantní k deficitu vápnika. Vhodná na omáčky, kečupy ik priamu spotrebu.Rajčiak kolíkový: Corsaro F1 (Lycopersicon esculentum Mill./Rajčiak kolíkový)

Popis:
Tyčkové hybridná odroda typu "SAN Marzano". Plody sú pretiahnuté, oválne, s hmotnosťou 130 - 150 g, určené ku kuchynskému spracovanie alebo na výrobu kečupu. Je rezistentná k chorobám Verticilium a Fusarium oxysporum rasy 1 a 2.

Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúce starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľným hnojom. Pri predpestovanie sadby vykonávame výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchliteľovi vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m 2.
Kolíkový odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov.
Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčší potreba vody nastáva v čase tvorby plodov, menšia potreba vody je pri dozrievanie plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili nebezpečenstvo praskaniu plodov. Výhodná je zálievka podmokom.

hnojenie:
  • N 120 kg N / ha
  • P 100 kg P2O5 / ha
  • K 130 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Rajče tyčkové

Odrůda: CORSARO F1

Typ: Zelenina