Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Rajčiak kríčkový - Darinka F1 50s


Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúce starostlivú agrotechniku.
Predaj ukončený

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Lycopersicon esculentum Mill. / Paradajka

Popis:

Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúce starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľným hnojom. Pri predpestovanie sadby vykonávame výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchliteľovi vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m 2. Kolíkový odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov. Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčší potreba vody nastáva

v čase tvorby plodov, menšia potreba vody je pri dozrievanie plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili nebezpečenstvo praskaniu plodov. Výhodná je zálievka podmokom.


HTS: 2,6 g
V 1 g: 390 semien
Výsev: marec - apríl

Úroda: jún - október

odroda:

DARINKA F1 - veľmi skorý hybrid habitom pripomínajúce staré odrody Aneta, K509, Pionier F1 pod., Ale s pevnými, takmer nepraskajícími plody vhodnými pre prepravu na dlhšie vzdialenosti. Vyznačuje sa veľmi rýchlou dynamikou dozrievania, a preto je určený pre najskoršej úrody na priamy konzum. Pri dobrej agrotechnike (závlaha, výživa a pod.) Poskytuje mimoriadne výnosy. Je vhodný aj do chladnejších podmienok (ranne-zemiakárskej oblasť).
Rajčiak kríčkový: DARINKA F1 (Lycopersicon esculentum Mill./Rajčiak Czobor)

Popis:
Veľmi skorý hybrid habitus pripomínajúce staré odrody Aneta, K509, Pionier F1 pod., Ale s pevnými, takmer nepraskajícími plody vhodnými pre prepravu na dlhšie vzdialenosti. Vyznačuje sa veľmi rýchlou dynamikou dozrievania, a preto je určený pre najskoršej úrody na priamy konzum. Pri dobrej agrotechnike (závlaha, výživa a pod.) Poskytuje mimoriadne výnosy. Je vhodný aj do chladnejších podmienok (ranne-zemiakárskej oblasť).

Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúce starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľným hnojom. Pri predpestovanie sadby vykonávame výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchliteľovi vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m 2.
Kolíkový odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov.
Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčší potreba vody nastáva v čase tvorby plodov, menšia potreba vody je pri dozrievanie plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili nebezpečenstvo praskaniu plodov. Výhodná je zálievka podmokom.

hnojenie:
  • N 120 kg N / ha
  • P 100 kg P2O5 / ha
  • K 130 kg K 2O / ha