Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Reďkovka biela - Belana F1 na pole aj na rýchlenie 1,5g


BELANA F1 - skorá hybridná reďkovka s guľatými buľvičkami snehovo bielej farby. BELANA má väčšie, veľkostne aj tvarovo vyrovnané buľvičky odolné voči praskaniu i vyšepkaniu. Jej vňať je tmavá, stredne nízka. Táto nová hybridná reďkovka je tiež veľmi odolná k vykvitaniu a môžeme ju tak odporučiť na celoročné pestovanie, vrátane najskorších jarných i problematických letných výsevov.
Vaša cena 1,80
Vaša cena bez DPH 1,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie
pondelok 3.4.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Reďkovka / Raphanus sativus L. var.

Popis:
Reďkovka vyžaduje ľahšie, kypré a humusom bohaté pôdy s dostatkom pohotových živín a pravidelným zásobovaním vodou. Vysievame do riadkov vzdialených 20 cm a rastliny potom jednotíme na 3 – 4 cm. Pri rýchlení je vhodný spon 15 x 3 cm. Na jeden bežný meter riadku potrebujeme 100 semien, vysievame 2,5 g na m2. Vegetačná doba je 32 - 45 dní. Vyžadujú pravidelnú závlahu, premokrenie po prísuškoch zvyšuje riziko praskania. Nepravidelná závlaha tiež zvyšuje „ostrosť“ chuti.


HTS: 10 g

V 1 g : 100 – 200 semien
Výsev : marec – august

Úroda : máj – október


Odroda: BELANA F1

Skorá hybridná reďkovka s okrúhlymi buľvičkami snehovo bielej farby. BELANA má väčšie, veľkostne aj tvarovo vyrovnané buľvičky odolné voči praskaniu i vyšepkaniu. Jej vňať je tmavá, stredne nízka. Táto nová hybridná reďkovka je tiež veľmi odolná k vykvitaniu a môžeme ju tak odporučiť na celoročné pestovanie, vrátane najskorších jarných i problematických letných výsevov.


Parametre

Typ: Zelenina

Druh: Ředkvička