Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Reďkovka biela - Cencúľ pole 5g


Kvalitné poloskorá odroda bielej reďkovky. Pri včasnom žatvu sú bul viečkami veľmi kvalitné, odporúčajú sa postupné výsevy.
Vaša cena 1,30
Vaša cena bez DPH 1,08
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Reďkovka / Raphanus sativus L. var.

Popis:
Reďkovka vyžaduje ľahšie, kypré a humusom bohaté pôdy s dostatkom pohotových živín a pravidelným zásobovaním vodou. Vysievame do riadkov vzdialených 20 cm a rastliny potom jednotíme na 3 - 4 cm. Pri rýchlenie je vhodný spon 15 x 3 cm. Na jeden bežný meter riadku potrebujeme 100 semien, vysievame 2,5 g na m2. Vegetačná doba je 32 - 45 dní. Vyžadujú pravidelnú závlahu, premokrenie po přísušcích zvyšuje riziko praskanie. Nepravidelná závlaha tiež zvyšuje "ostrosť" chuti.


HTS: 10 g

V 1 g: 100 - 200 semien
Výsev: marec - apríl + august

Úroda: máj - jún + september


odroda:

Cencúle - kvalitné poloskorá odroda bielej reďkovky, vhodná predovšetkým pre drobných pestovateľov. Má stredne veľký, svetlo zelený až šedý list. Buľvičky je dlhá, vretenovité valcovitá, prechod do korienka je pozvoľný. Vyčnieva asi štvrtina dĺžky nad povrch pôdy. Povrch buľvičky je biely, hladký, v nadzemnej časti nazelenalý. Dužina je ľadovo biela, krehká, sladkastá, príjemne štipľavá. Pri včasnom zbere sú buľvičky veľmi kvalitné. Odporúčame postupné výsevy.Reďkovka: cencúle - biela (Raphanus sativus L. var. Sativus / Reďkovka)

Popis:
Kvalitné poloskorá odroda bielej reďkovky, vhodná predovšetkým pre drobných pestovateľov. Má stredne veľký, svetlo zelený až šedý list. Buľvičky je dlhá, vretenovité valcovitá, prechod do korienka je pozvoľný. Vyčnieva asi štvrtina dĺžky nad povrch pôdy. Povrch buľvičky je biely, hladký, v nadzemnej časti nazelenalý. Dužina je ľadovo biela, krehká, sladkastá, príjemne štipľavá. Pri včasnom zbere sú buľvičky veľmi kvalitné. Odporúčame postupné výsevy.

Reďkovka vyžaduje ľahšie, kypré a humusom bohaté pôdy s dostatkom pohotových živín a pravidelným zásobovaním vodou. Vysievame do riadkov vzdialených 20 cm a rastliny potom jednotíme na 3 - 4 cm. Pri rýchlenie je vhodný spon 15 x 3 cm. Na jeden bežný meter riadku potrebujeme 100 semien, vysievame 2,5 g na meter štvorcový. Vegetačná doba je 32 - 36 dní.

hnojenie:
  • N 60 kg N / ha
  • P 20 kg P2O5 / ha
  • K 80 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Ředkvička

Odrůda: RAMPOUCH - bílá

Typ: Zelenina