Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Tekvica na štepenie - fíkolistá (SM CF 106) 15s séria "neskrutkujte s nami"


Tekvica používaná ako podnož na štepenie uhoriek a melónov, semienka tie kve vysievame asi dva dni pred výsevom uhoriek.
Vaša cena 2,10
Vaša cena bez DPH 1,75
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Lagenaria siceraria L. / kalabasu - indická uhorka

Popis:

Tykvím sa najlepšie darí na stredne ťažkých, humóznych pôdach, dostatočne zásobených živinami. Podľa možnosti je zaraďujeme do prvej trate. Vyžadujú slnečné polohy chránené pred silnými vetrami. Najvhodnejšie je priamy výsev v polovici mája.


HTS: cukety 105 - 145 g, tekvice 170 - 280 g

V 1 g: cukety 5 - 9 semien, tekvice 4 - 8 semien

Výsev: február - apríl


odroda:

Tekvica FÍKOLISTÁ - selekcia SM-CF 106 F1 (Cucurbita Ficifolia C. Bouché) - tekvica používaná ako podnož na štepenie uhoriek a melónov. Má dobrú afinitu s väčšinou pestovaných odrôd. Bohatý koreňový systém odolný voči pôdnym patogénom zaisťuje bujný rast naštepenej rastliny a vysokú plodnosť. Semená tekvice vysievame do korenáčov asi dva dni pred výsevom uhoriek. Štepíme do boku alebo do rázštepu v štádiu kľúčnych lístkov, zaviažeme lykom alebo oloveným plieškom. Rastliny udržujeme niekoľko dní pri vysokej vzdušnej vlhkosti. Po ujatie vrúbľa zrežeme vegetačné vrchol tekvice is kľúčnymi listy. Podnož je rezistentný k fuzáriovému vädnutiu. Roubovanci vykazujú vysokú toleranciu k chladu a menej vyrovnanej závlahe.Tekvica: FÍKOLISTÁ - podnož (Cucurbita / tekvica)

Popis:
Tekvica používaná ako podnož na štepenie uhoriek a melónov. Má dobrú afinitu s väčšinou pestovaných odrôd. Bohatý koreňový systém odolný voči pôdnym patogénom zaisťuje bujný rast naštepenej rastliny a vysokú plodnosť. Semienka tekvice vysievame do korenáčov asi dva dni pred výsevom uhoriek. Štepíme do boku alebo do rázštepu v štádiu kľúčnych lístkov, zaviažeme lykom alebo oloveným plieškom. Rastliny udržujeme niekoľko dní pri vysokej vzdušnej vlhkosti. Po ujatie vrúbľa zrežeme vegetačné vrchol tekvice is kľúčnymi listy.

Tykvím sa najlepšie darí na stredne ťažkých, humóznych pôdach, dostatočne zásobených živinami. Podľa možnosti je zaraďujeme do prvej trate. Vyžadujú slnečné polohy chránené pred silnými vetrami. Najvhodnejšie je priamy výsev v polovici mája.

hnojenie:
  • N 150 - 200 kg N / ha
  • P 100 kg P2O5 / ha
  • K 150 - 200 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Tykev

Odrůda: FÍKOLISTÁ - podnož

Typ: Zelenina