Košík je prázdny
Kategorie zboží

Uni-Ruminal auv plv 1,7 kg


Liečebný a silnejúci prostriedok pre prežúvavce.
Vaša cena 35,40
Vaša cena bez DPH 29,50
 
Dostupnosť skladom
5 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%

13,13 €
skladom
2,49 €
skladom

Podrobný popis

Liečebný a silnejúci prostriedok pre prežúvavce. Obsah a vzájomné pomery uvedených zložiek sú významné pre vytvorenie optimálneho prostredia pre rozmnoženiu mikroflóry a mikrofauny v bachore, ďalej pre správnu motoriku ústi pažeráka, pre zaistenie potreby a produkciu vitamínov B. Prípravok upravuje poruchy energetického metabolizmu a zaisťuje obnovu úžitkových schopností zvieraťa.

Propionan sodný- zvýšenie stráviteľnosti proteínov, stabilizácia glykémie, nátriumcitrát a kyselina citrónová využitie aj tkanivami makroorganizmu, prekurzory hydrogénuhličitanov, úprava metabolickej acidózy.

indikácie:

Poruchy trávenia v předžaludcích, acidózy a alkalózy bachore po predchádzajúcej úprave pH bachorové tekutiny, skrmovanie menej kvalitných krmív, nedostatok ľahko stráviteľných sacharidov v kŕmnej dávke, chronické tympania teliat s rozvinutými predžalúdky, poruchy energetického metabolizmu, ketózy, hepatopatia, horúčkovité stavy pri mastitidách, endometritidách a ďalších ochoreniach spojených s nechutenstvom.

Indikačná skupina: stomachiká, ruminatoria.

zloženie:

Účinné látky v 170 g prípravku: Natrii propilas 90 g, Natrii citrát anhydricus 4 g, Acidum citricum monohydricum 1,1 g, Calcii hydrogenphophas 22 g, Chlorid sodný 7,5 g, Cobalt sulfas 20 mg, Manganosi sulfas 120 mg, Cupra sulfas 150 mg, Ferrosi sulfas anhydricus 100 mg, Zinc sulfas anhydricus 10 mg, FAEX sicca 45 g.

Dávkovanie a spôsob použitia:

Osobitnú pozornosť si zasluhuje použitie Uni-Ruminalu ako štartéra mliečne laktácie u dojníc a jalovíc po otelení. Jedna dávka tohto preparátu (170g) sa podáva jednorazovo do 3 hod. Po otelení - prvý napájania- v 8-10 l teplej vody (event. Ochutenie), popr. sondou do bachora. Účinok sa prejaví už v nasledujúcej laktácii zvýšením úžitkovosti v priemere o 1-1,5 l mlieka.

liečebne:
Hovädzí dobytok: obsah 1 balenie (170 g) v 1-2 litroch vlažnej vody alebo harmančekového čaju 2krát denne po dobu 3-5 dní (prípadne vo väčšom objeme sondou).
Teľa, ovca, koza: 1/2 balenie v 0,5 litra vlažnej vody alebo harmančekového čaju počas 3-5 dní (prípadne vo väčšom objeme sondou).

Podávať perorálne sondou do bachora, príp. z fľaše do dutiny ústnej alebo v krmive.
Pri liečebnom použití sa odporúča skrmovať krmivá najlepšej kvality s vyšším podielom sena.


Parametre

Určeno pro zvíře: Skot, Koza, Ovce