Košík je prázdny
Kategorie zboží

Alavis Enzymoterapia-Curenzym pre psov a mačky 80cps


Rastlinný enzymatický veterinárny prípravok
Vaša cena 38,40
Vaša cena bez DPH 32,00
 
Dostupnosť skladom
viac ako 50 ks
odoslanie
pondelok 15.8.

Podrobný popis

Rastlinný enzymatický veterinárny prípravok
Enzýmy novej generácie - 100% rastlinný pôvod

 • bromelain
 • papaín
 • pankreatín Analóg
 • peptidáza
 • proteáza
 • rutín

Určené pre:

 • Psy
 • mačky

Prípravok ALAVIS ™ Curenzym Enzymoterapia podávajte:
podpora:

 • pri hojení tkanív
 • po úrazoch a operáciách
 • posilnenie imunity
 • pri zápaloch
 • pri liečbe antibiotikami a pri liečbe nádorov

Účinky ALAVIS ™ Curenzym Enzymoterapia a charakteristika prípravku:
Enzýmy sú zložité látky bielkovinovej povahy, ktoré plnia v tele dôležitú funkciu biokatalyzátorov - umožňujú a regulujú všetky procesy, bez ktorých by biochemické reakcie v organizme nemohli prebiehať.
Enzýmoterapie je založená na prirodzených vlastnostiach a účelu enzýmov. Systémová enzymoterapia je celkové podanie enzýmov parenterálne alebo perorálne, pričom bolo preukázané, že niektoré bielkoviny sa môžu, aspoň sčasti, vstrebávať črevom s následným vstrebávaním do krvi. Pre systémovú aplikáciu so špeciálne pripravujú zmesi rastlinných či živočíšnych enzýmov. Enzýmy prispievajú k potlačeniu prejavov zápalu (antiflogistický účinok), zmenšenie edému aj lymfedému, ovplyvňujú niektoré imunologické deje v organizme a pôsobí podporne pri liečbe nádorových ochorení a pod.

Bromelain je rastlinný enzým získavaný zo stopiek zrelých ananásov (Ananas comosus). Blokuje mediátory zápalu a znižuje migráciu neutrofilov do miesta zápalu. Podieľa sa na štiepení bielkovín, pomáha pri zoslabovanie opuchov a hojenie rán, má vplyv na zrážanie krvných doštičiek. Zlepšuje absorpciu a účinnosť iných látok.

Papaín je rastlinný enzým získavaný z latexu, ktorý vylučuje plod papáje (Carica papaya) po narezaní nezrelých plodov. Papaín hydrolyticky štiepi peptidy a bielkoviny. Vykazuje fibrinolytickej (rozpúšťa krvné zrazeniny) a rádioprotektívny účinky (znižuje účinok rádioaktívneho žiarenia na organizmus). Medzi ďalšie významné vlastnosti papaínu patrí jeho silná antibakteriálne aktivita.

Pankreatín ANALOG 4x je komplex enzýmov rastlinného pôvodu (amyláza, lipáza a protéza), ktorý svojou aktivitou zodpovedá pankreatínu živočíšneho pôvodu (hydrolyzuje tuky na glycerol a mastné kyseliny, bielkoviny na peptidy a aminokyseliny, škroby na dextríny a cukry). Pankreatín ANALOG 4x sa získava fermentáciou z húb Aspergillus sp. a Candida cylindracea az baktérie Bacillus sp .. Napomáha tráveniu, čím sú živiny z potravy lepšie využívané a tým sa jedinec po operácii rýchlejšie dostáva do lepšej kondície. Pankreatické enzýmy majú pozitívny vplyv pri akútnych a chronických zápalových stavoch, vrátane úrazov a šliach. A v poslednej dobe sa objavujú klinické štúdie, že pankreatické enzýmy napomáhajú rozkladanie imunokomplexov vznikajúcich pri autoimunitných ochorení, napomáhajú pri vírusových ochorení a môžu sa podieľať na zlepšenie klinického stavu pacienta a predĺženie jeho života pri nádorovom ochorení.

Peptidáza štiepi dlhé peptidy na krátke reťazce a potom na jednotlivé aminokyseliny. Pri štiepenie peptidov na aminokyseliny vzniká energia, ktorú organizmus počas rekonvalescencie využíva. Aminokyseliny sú súčasťou štruktúrnych bielkovín, enzýmov a hormónov, ďalej sú využívané k tvorbe neurotransmiterov (slúžia na prenos nervového impulzu) a ovplyvňujú rast buniek, ich štiepením vzniká glykogén a tuk, ktoré slúžia ako zdroj energie.

Proteáza narušuje bakteriálne biofilm a exudát slúžiace baktériám na uchytenie na tkanive hostiteľa a ďalej zvyšuje koncentráciu antibiotík v cieľovom mieste, čím zvyšuje účinnosť v prípade prebiehajúcej antibiotickej liečby. Ďalej podporuje hojenie odstránením mŕtve alebo poškodené tkanivá bez poškodenia zdravého tkaniva a podporuje proteolytickou aktivitu krvi a tkanív pri narušenej homeostázu.

Rutín (vitamín P) je rastlinný glykozid (flavonoid) patriaci medzi antioxidanty, s čím súvisí antikarcinogénne účinky a schopnosť likvidovať voľné radikály. Antioxidačné účinky rutínu boli popísané pri experimentoch s degradáciou kolagénu voľnými radikálmi, kedy sa u rutinu preukázal jeho silný protektívny účinok. Jeho užívanie sa odporúča najmä na posilnenie cievnej steny, kedy znižuje fragilitu cievnych stien zvýšením kvality stavby kolagénnych vlákien.

zloženie:

1 kapsula s hmotnosťou 0,53 g +/- 2% obsahuje: bromelain (Ananus comosus) 150 mg (22.500 PU), papaín (ÇáŃíÇÖ papaya) 150 mg (27.000 PU), pankreatín analóg 4X 100 mg (proteáza 10.000 USP, amyláza 10.000 USP, lipáza 800 USP), rutín (Sophora japonica) 50 mg, peptidáza 25 mg (600 HUT), proteáza 25 mg (6.250 HUT), triglyceridy 3 mg

Kapsula je zložená zo želatíny a vody.

forma:

Želatínové kapsule

Dávkovanie u psov a mačiek:

Malé plemená psov a mačky 1 - 5 kg 1 kapsula 1 x denne
Malé plemená psov 5 - 15 kg 1 kapsula 2 x denne
Stredné plemená psov 15 - 30 kg 2 kapsule
Veľké plemená psov 30 - 45 kg 3 kapsule
Obrie plemená psov 45 kg a viac 4 kapsule

Prípravok podávajte aspoň 30 minút pred podaním stravy.

Upozornenie:

Neužívať pri zníženej krvnej zrážanlivosti alebo u jedincov so zvýšenou fibrinolýzou (rozpúšťanie krvných zrazenín). Neužívať pri známej precitlivenosti na niektorú zo zložiek prípravku. Skladujte pri teplote do 25 ° C, chráňte pred svetlom.
Prípravok nie je náhradou veterinárnej starostlivosti a liečiv doporučených veterinárnym lekárom.
Veterinárny prípravok je schválený ÚŠKVBL pod číslom 137-10 / C a je voľne predajný.
Len pre zvieratá!Parametre

Určeno pro zvíře: Kočka, Pes