Košík je prázdny
Kategorie zboží

ALAVIS Nutri 200ml


Veterinárny prípravok určený na rekonvalescenciu, lepšiu kondíciu, vitalitu a na kvalitnú, lesklú a zdravú srsť, kožu a pazúriky u psov, mačiek a fretiek.
Vaša cena 14,60
Vaša cena bez DPH 12,17
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

ALAVIS™ Nutri obsahuje prírodný panenský olej z lososa najvyššej kvality, ktorý sa skladá z omega 3 mastných kyselín, EPA a DHA a je veľmi dobre vstrebateľný a tým aj veľmi dobre využiteľný. Olej z lososa zlepšuje kvalitu srsti a má tiež pozitívny vplyv na zlepšenie celkovej zdravotnej kondície psa, mačky a fretky, má pozitívny vplyv na posilnenie imunity, mozgovej činnosti a kardiovaskulárneho systému.

ALAVIS™ Nutri podávajte pre podporu :

 • správneho vývoja mláďat
 • lepšia kondícia a vitality
 • v rekonvalescencii
 • príjmu kŕmenia a vitality pri onkologických a chronických ochoreniach
 • imunity
 • liečby dermatologických pacientov
 • hustoty, kvality a lesku srsti
 • pri suchej a lámavej srsti či nekvalitnej rohovine pazúrikov
 • pre lepšiu kvalitu srsti, kože a pazúrikov

Účinné látky obsiahnuté v 5 ml prípravku ALAVIS™ Nutri:

 • Lososový olej - 4500 mg (omega 3 mastné kyseliny - 585 mg, EPA - 90 mg, DHA - 135 mg)
 • Vitamín A - 100 UI
 • Vitamín D3 - 100 UI
 • Vitamín E - 10 UI
 • Zinok - 10 mg
 • Biotín - 0,03 mg
 • Selén - 0,006 mg

Prírodný panenský olej z lososa obsiahnutý v prípravku ALAVIS™ Nutri je vysoko kvalitný, čistý a čerstvý olej z lososa, ktorý je zdrojom omega 3 mastných kyselín, ktoré sú dôležité nielen pre zlepšenie kvality srsti a kože, ale aj pre mnoho metabolických procesov v organizme.

EPA kyselina má prírodné protizápalové účinky a tým je okrem iného dôležitá aj pre hojenie kožných problémov, ako sú napr. kožné alergie, zápal kože či iné kožné poranenia.

DHA kyselina napomáha lepšiemu vývoju mozgu u plodu a šteniat a zlepšuje kognitívne funkcie u starých psov. Omega 3 mastné kyseliny si organizmus psa nevie sám vytvoriť, a pretože sú tieto omega 3 mastné kyseliny pre telo veľmi dôležité, tak ich treba do organizmu pridávať.

Olej z lososa má navyše pozitívny vplyv na posilnenie imunity, mozgovej činnosti, kardiovaskulárneho systému a celkovej zdravotnej kondície psov, mačiek a fretiek. Z toho dôvodu je vhodné tento prípravok podávať starším a starým psom, mačkám a fretkám. Vitamín A je dôležitý antioxidant. Je nevyhnutný pre správny vývoj buniek, ktoré kryjú ako vnútorné, tak vonkajšie orgány, tzn. je dôležitý pre obnovu slizníc a kože.

Vitamín A zohráva významnú úlohu v imunitnom systéme, najmä v diferenciácii a proliferácii T lymfocytov (biele krvinky). Nemenej dôležitý je vitamín A pri embryonálnom vývoji, na tvorbu zrakového pigmentu.

Vitamín D3 napomáha vstrebávaniu vápnika v čreve, čo je dôležité pre podporu vývoja a zdravia kostí a zubov.

Vitamín E je významný antioxidant, ktorý chráni bunkové membrány pred poškodením voľnými kyslíkovými radikálmi, čím napomáha spomaľovať starnutie a pôsobí ako prevencia proti nádorovým ochoreniam. Má pozitívne účinky na tvorbu pohlavných buniek, zvyšuje plodnosť, podporuje činnosť nervovej sústavy a je dôležitý pre vývoj svalstva.

Biotín (vitamín H) je nevyhnutný pre rast buniek a zohráva dôležitú úlohu v aktivite enzýmov, ktoré sa podieľajú na metabolizme organizmu, najmä mastných kyselín, tukov a aminokyselín. Je nevyhnutný pre využitie živín a tým pre podporu a rast tkanív a pre reprodukciu zvierat. Ďalej podporuje vstrebávanie kyseliny listovej, pantoténovej a vitamínu B12.

Zinok je dôležitý pre množstvo enzýmov, ktoré sú potrebné pre metabolizmus bunky. Podieľa sa na regulácii rýchlosti bunkového delenia, bunkovej aktivity a bunkového zrenia.

Selén je dôležitým antioxidantom, čím znižuje riziko vzniku nádorového ochorenia. Pôsobí pozitívne na imunitný a kardiovaskulárny systém a znižuje riziko infarktu myokardu a cievnych ochorení.

Dávkovanie:

Hmotnosť psa, mačky, fretky Denná dávka
0 – 1 kg 1 ml
1 – 5 kg 2,5 ml
5 – 12 kg 5 ml
12 – 24 kg 10 ml
24 – 48 kg 15 ml
48 a viac kg 20 ml

Balenie : 200ml

Spôsob použitia : Olej sa podáva denne podľa odporúčaného dávkovania samostatne, do časti krmiva alebo sa podáva priamo do papule psa, mačky, fretky napr. striekačkou.

Upozornenie : Skladujte na suchom mieste pri izbovej teplote. Ukladajte mimo dohľadu a dosahu detí.

Držiteľ rozhodnutia o schválení: Patron ca, sro ., Praha, Česká republika, člen skupiny LightHouse International Inc., 1st. Canadian Place, M5X 1B5 Ontario, Kanada.

Veterinárny prípravok je schválený ÚSKVBL pod číslom 114–17/C.


Parametre

Určeno pro zvíře: Fretka, Fretka, Kočka, Pes