Košík je prázdny
Kategorie zboží

Alavis SAMMY pre psov a mačky 30cps


Na podporu regenerácie pečene
Vaša cena 25,60
Vaša cena bez DPH 21,33
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie
pondelok 24.1.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Na podporu regenerácie pečene
ALAVIS ™ SAMMY je veterinárny prípravok pre psov a mačky obsahujúci kombináciu látok SAM-e a silybinu - extraktu z ostropestře mariánskeho. Obe látky sú známe pre svoj pozitívny vplyv na pečeň a ich regeneráciu.
Pečeň je hlavným a najdôležitejším orgánom pre metabolizmus a detoxikáciu organizmu.
V pečeni prebieha metabolizmus sacharidov, lipidov, aminokyselín, detoxikácia amoniaku, degradácia cholesterolu, hemu, ďalej sa v pečeni tvorí, degradujú a inaktivujú hormóny, vznikajú tu plazmatické proteíny a nemenej dôležitou funkciou je zásoba energie (lipidov a glykogénu), železa a vitamínov.

Účinné látky:
SAM-e (S-adenosyl metionín) - 200 mg
Silybín (extrakt z pestreca mariánskeho) - 24 mg
Pomocné látky:
stearan horečnatý, modifikovaný škrob a želatína

Účinná látka SAM-e sa mení na glutatión, ktorý je veľmi významným antioxidantom, čo znamená, že zabraňuje poškodeniu dôležitých bunkových zložiek reaktívnymi kyslíkovými radikálmi najmä u pečeňových buniek a má teda veľký význam v ich ochrane. Glutatión má rovnako veľký význam pre metabolické a biochemické reakcie napr. Syntézu DNA, bielkovín, prostaglandínu, aminokyselín, aktivácia enzýmu. Má tiež vplyv na imunitný, nervový, gastrointestinálny systém a ďalej vplyv na pľúca. Je rozhodujúce v metabolizme a funkcii železa, podieľa sa na syntéze leukotriénov a je kofaktorom pre enzým glutatión peroxidázu.
Silybín z pestreca mariánskeho je po dlhé roky známy a využívaný pre jeho hepatoprotektívne účinok, tj. Chráni pečeňové bunky (hepatocyty). Zabraňuje rozpadu hepatocytov a napomáha regeneráciu poškodenej bunkovej membrány.
Súčasné užívanie látok SAM-e a silybinu má výrazný pozitívny vplyv na regeneráciu pečene. V poslednej dobe sa nachádza význam látky SAM-e aj pri kognitívnych poruchách (demencia) geriatrických psov a mačiek. So zvyšujúcim sa vekom týchto zvierat sa u nich stretávame s rozvojom demencie a pomocou látky SAM-e je možné tieto zmeny zmierniť.

Dávkovacia tabuľka:
Hmotnosť psa, mačky denná dávka
1-5 kg 1/2 kapsule
5-10 kg 1 kapsula
10-20 kg 2 kapsule
20-35 kg 3 kapsule
35-45 kg 4 kapsule
45-60 kg 5 kapsúl
60-70 kg 6 kapsúl
70 a viac kg 7 kapsúl

Spôsob použitia:
Kapsule sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania do tlamy zvieraťa či s malým kúskom potravy. Kapsulu je možné rozložiť a obsah zmiešať s vodou či s malým kúskom potravy.

Prípravok podávajte aspoň 60 minút pred podaním stravy.

Dĺžka podávania:
Pri akútnom zápale pečene či pri pankreatitíde podávajte prípravok ALAVIS ™ SAMMY po dobu 1-3 mesiacov denne, pri chronických pečeňových ťažkostiach podávajte prípravok denne po dobu 2-3 mesiacov au vysokorizikových pacientov či u pacientov s výrazným poškodením pečene podávajte prípravok 2 × týždenne dlhodobo po 1-3 mesačnej dennej kúre.