Košík je prázdny
Kategória tovaru

ALAVIS Šampón Chlórhexidín 250ml


ALAVIS™ Šampón Chlórhexidín je šampón pre vonkajšiu starostlivosť o srsť a kožu psov, mačiek, fretiek a koní obohatený o zložku chlórhexidínu, ktorá pomáha …
Vaša cena 10,60
Vaša cena bez DPH 8,83
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame v utorok

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

ALAVIS™ Šampón Chlórhexidín je šampón pre vonkajšiu starostlivosť o srsť a kožu psov, mačiek, fretiek a koní obohatený o zložku chlórhexidínu, ktorá pomáha znížiť výskyt nežiaducich mikroorganizmov a Aloe vera, ktorý vykazuje protizápalový účinok, napomáha rýchlejšiemu. ALAVIS™ Šampón Chlórhexidín je vhodný na podporu liečby kožných ochorení.

Aktívne látky: Chlórhexidín diglukonát 1% a Aloe vera 1%. Chlórhexidín Chlórhexidín je vďaka svojim antiseptickým vlastnostiam hojne využívanou látkou ako v humánnej, tak aj veterinárnej medicíne. Mechanizmus účinku spočíva v narušení bunkovej membrány patogénov. Využitie vo forme šampónu tak v sebe spája účinok mechanický (zmytie) a antiseptický. Aloe vera Aloe vera je využívaná už po tisíce rokov v ľudovom liečiteľstve a jej používanie sa rozšírilo po celom svete. Gél z aloe podporuje hojenie a aplikuje sa zvonka najmä na spáleniny, drobnejšie poranenia a odreniny. Pri jeho aplikácii sa vytvára na povrchu rany zvlhčujúci film, ktorý pôsobí protizápalovo, podporuje rast fibroblastov a obnovu kolagénu, urýchľuje granuláciu, zlepšuje prísun kyslíka a živín do tkaniva a dochádza k rýchlejšej obnove cievneho zásobenia. Aloe vera znižuje množstvo odumretého tkaniva a stimuluje regeneráciu buniek. Aloe vera obsahuje sacharidy, najmä pektíny, hemicelulózu, glukomanany, acemanany a deriváty manózy. Ďalej sú zastúpené aminokyseliny, lipidy, steroly, triesloviny, enzýmy, vitamíny, minerálne látky a kyselina salicylová. Hojivý účinok je pripisovaný obsiahnutým polysachsaridom, najmä acemananom. Veľkosť balenia: 250 ml Držiteľ rozhodnutia o schválení: Patron ca, sro ., Jakubská 647/2, 110 00 Praha 1, Česká republika, člen skupiny LightHouse International Inc., 1st. Canadian Place, M5X 1B5 Ontario, Kanada. Člen Kanadskej obchodnej komory. Veterinárny prípravok je schválený ÚSKVBL pod číslom 280–21/C.


Parametre

Určeno pro zvíře: Pes, Kočka, Kůň, Fretka