Košík je prázdny
Kategorie zboží

Biomin / Orgamin - jahody 1 kg


Biominerální hnojivo s rohovinou na jahody a ostatné drobné ovocie.
Vaša cena 4,50
Vaša cena bez DPH 3,75
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

zloženie: N 8%, P 8%, K 10%, Mg 3%

Popis:
Biomin na jahody a ostatné drobné ovocie je výdatné, ekologicky priaznivé organicko-minerálne hnojivo, ktorého významnou zložkou je drvená rohovina. Táto prírodná surovina je zvlášť cenená pre obsah organicky viazaného dusíka, ktorý sa pôsobením pôdnych mikroorganizmov uvoľňuje postupne, takže je rastlinami maximálne využitý po dlhšie vegetačné obobí. V optimálnom pomere sú v tomto hnojive zastúpené i ostatné zdroje živín, potrebných k harmonickému vývoju, a zdravému rastu jahôd a ostatného drobného ovocia.

použitie:
Hnojenie BIOMIN na jahody a ostatné drobné ovocie sa vykonáva na začiatku vegetačného obdobia (cca apríl), kedy sa rovnomerne do medziriadkov rozhodí a potom zapraví do pôdy.

dávkovanie:

  • 50 - 80 g na m2 (0,5 - 0,8 kg / 10 m 2).
Pri ponechaní hnojiva na povrchu substrátu dochádza taktiež k pozvoľnému uvoľňovaniu živín, ale s menším efektom využitia všetkých kvalitatívnych vlastností, ktoré hnojivo BIOMIN na jahody ponúka. Pri aplikácii priamo k rastline alebo jej bezprostrednému okoliu použijeme ako odmerku napr. Starú polievkovú lyžicu. Optimálna výživová dávka je zhruba polovica polievkové lyžice k jednej rastline. Pri výsadbe jahody (august - september) a taktiež pri aplikácii hnojiva aj k iným rastlinám - drobné ovocie (maliny, černice, ríbezle ...) možno použiť rovnaké dávky ako na začiatku vegetačného obdobia.


Parametre

Produktová skupina: hnojivo biomin

Velikost balení: 1 kg

Typ: BIOMIN

Určení: na jahody 1kg