Košík je prázdny
Kategória tovaru

Chondrocat Biosol 500ml


CHONDROCAT biosolu - KĹBY - POHYBOVÝ APARÁT
Vaša cena 50,60
Vaša cena bez DPH 42,17
 
Dostupnosť Skladom 4 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

CHONDROCAT biosolu - KĹBY - POHYBOVÝ APARÁT
Chondrocat obsahuje komplex biologicky aktívnych látok pozitívne ovplyvňujúcich regeneračné procesy v kĺbových, šľachových a väzivových tkanivách, zvyšujúcich kĺbovú pohyblivosť a obmedzujúcich bolestivosť kĺbov v kľude aj pri pohybe.
Kolagénne peptidy CHP (Collagen Hydrolysate Peptides) vo forme vysoko využiteľného biosolu zvyšujú syntézu kolagénu, vyživujú a regenerujú kĺbovej chrupavky, šľachy, väzy a kosti a zmierňujú až odstraňujú tak následky poškodenia kĺbov, väzov a šliach. Kolagénne peptidy zabraňujú ďalšiemu úbytku chrupaviek, zlepšujú hybnosť a zmierňujú bolestivosť. Kolagén predstavuje základnú hmotu kĺbovej chrupky a podmieňuje jej mechanické vlastnosti, predovšetkým pevnosť a pružnosť.
Chondroitínsulfát a glukozamínsulfát váži v kĺbovej chrupavke vodu a zabezpečujú tak jej vhodné mechanicko-elastické vlastnosti. Znižujú aktivitu enzýmov poškodzujúcich kĺbovú chrupavku, pozitívne ovplyvňujú jej metabolizmus a majú protizápalové účinky. Zvyšujú tiež elasticitu chrupavky a tým pozitívne ovplyvňujú jej mechanickú funkciu.
Taurín je pre mačky veľmi dôležitá esenciálna aminokyselina a jeho prítomnosť v potrave je nevyhnutná. Nedostatok taurínu môže spôsobovať rôzne zdravotné komplikácie, poruchy videnia, ochorenia srdca a i. Mangán je dôležitým stopovým prvkom zasahujúcim do metabolizmu kolagénu a spojivových tkanív, zároveň má pozitívny vplyv na kvalitu srsti.
Selén má významný pozitívny vplyv v procese reumatoidných zápalov. Spolu s vitamínom E pozitívne ovplyvňuje priebeh osteoartrózy a znižuje bolestivosť. Pôsobí ako silné antioxidanty a chránia organizmus pred škodlivým pôsobením voľných radikálov. Vitamín C je dôležitý pre normálnu produkciu kolagénu a funkciu všetkých spojivových tkanív. Pôsobí ako antioxidant, podporuje imunitu a pomáha odstraňovať únavu.
Biotín zásadným spôsobom priaznivo ovplyvňuje zdravotný stav kože a srsti. Je nevyhnutný pre normálny utilizáciu živín, podporu a rast telových tkanív. Beta-karotén pôsobí ako antioxidant a prekurzor vitamínu A podporuje vyfarbenie srsti.
CHONDROCAT Biosol je vhodný najmä:
pri ochorení a poranení pohybového aparátu mačiek
pri zhoršenej pohyblivosti a neochote k pohybu
pri stuhnutosti kĺbov
pre intenzívnu regeneráciu kĺbových chrupaviek, kostí a väzov
pre výživu kože a srsti

Parametre

Určeno pro zvíře: Kočka