Košík je prázdny
Kategorie zboží

Fungicíd SULKA 1l


Akcia
Kvapalný sírny koncentrát je vhodný predovšetkým pre základné hnojenie pôdy.
Vaša cena 7,30
Vaša cena bez DPH 6,08
 
Dostupnosť skladom
viac ako 50 ks
odoslanie
pondelok 17.8.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

zloženie: celkový dusík (N) 3%, vo vode rozpustný draslík (K2O) 14%, vápnik rozpustný vo vode (CaO) 2%, síra (S) 19%

Popis:
Tekuté hnojivo Sulka - K patrí medzi nejkoncetrovanější zdroje síry v čírej roztok forme, ktorá je dobre prijateľná rastlinami, časť v rýchlo pôsobiace a časť v pozvoľne pôsobiaca forme. Je vysoko efektívnym zdrojom síry v polysulfidické forme, ktorá v pôde pozvoľna oxiduje na elementárne, na rastliny rýchlo pôsobiace síranom formu. Je zdrojom rastlinami veľmi dobre prijateľného draslíka v jeho bezchloridové, vodorozpustnej forme. Obsahuje dusík v rýchlo pôsobiace močovina forme a neobsahuje dusičnanový - nitračný dusík, ktorý je hlavným zdrojom nekrotického pôsobenie na rastliny.
Vzhľadom k vysokému obsahu polysulfidické síry vykazuje tiež fungicídny a akaricídny účinnosť a je účinné proti viacerým hubovým chorobám (hlavne proti múčnatke) a tiež proti niektorým živočíšnym škodcom.


použitie:
Sulka - K sa používa ako pôdne hnojivo a je určené na doplnenie konkrétnych výživových zložiek významne ovplyvňujúcich kvalitu pestovaných rastlín.
Sulka - K je vhodná tiež na morenie cesnaku.
Sulka - K má tiež vynikajúce účinky na ošetrenie drevín, vínnej révy a ovocných stromov. Vplyvom prítomnosti síry pôsobí pozitívne proti prezimujúcim škodcom a proti kučeravosti broskyne.

dávkovanie:

  • Hnojivá zálievka min. 14 dní pred výsadbou. Množstvo hnojiva k rozmiešanie v 10-tich l vody (dávka na 10 m 2 pôdy): zemiaky: 10-12 ml, hlúboviny, cibuľa, cibuľoviny: 12-15 ml, obilniny: 8-10 ml, olejniny: 12-14 ml
  • Proti prezimujúcim škodcom a kučeravosti broskýň, aplikuje sa pred rašením (5 l vody): broskyne: 200-250 ml, ovocné stromy: 50-60 ml, vínna réva 200-250 ml
  • Morenie cesnaku: pred výsadbou namáčať v roztoku 40 ml / l vody po dobu 6-12 hodín a potom ihneď vysadiť.