Košík je prázdny
Kategória tovaru

Iontopony elektrolyt plv 4,5kg


Iontopóny Elektrolyt je minerálne doplnkové krmivo pre kone s obsahom minerálnych solí a bielkovín určené na vyrovnanie elektrolytickej …
Vaša cena 44,40
Vaša cena bez DPH 37,00
 
Dostupnosť Skladom 1 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Iontopóny Elektrolyt je minerálne doplnkové krmivo pre kone s obsahom minerálnych solí a bielkovín určené na vyrovnanie elektrolytickej bilancie porušovanej stratami iónov potom v období zvýšenej záťaže. V priebehu fyzickej záťaže stráca organizmus koňa v závislosti na intenzite a dĺžke trvania záťaže, teplote a vlhkosti prostredia 5 až 15 litrov tekutín vo forme potu. Pot koňa je silne hypertonický a obsahuje značné množstvo iónov sodíka, draslíka a chlóru, vysoké percento bielkovín (prevažne albumínov) a ďalej významné množstvo iónov vápnika a horčíka. Ideálny obsah vody a iónov v tele má svoju hornú a dolnú hranicu. V tomto fyziologickom rozmedzí prebiehajú všetky deje výmeny látok a energií ideálnym spôsobom. Akákoľvek zmena nad a pod toto ideálne rozmedzie má okamžitý priamy vplyv na výkonnosť. Tento negatívny vplyv je o to väčší, čím je väčšia zmena v obsahu týchto látok. Optimalizácia obsahu iónov a vody v tele je základným predpokladom ako pre efektivitu tréningového procesu, tak aj pre kvalitu vlastného výkonu. IONTOPÓNY Elektrolyt svojim zložením napodobňuje zloženie konského potu a navracia tak do organizmu látky skutočne potom vylúčené v optimálnom množstve a pomere. Rozsah dávkovania umožňuje príjem práve takého množstva elektrolytov, ktoré kôň pri danom tréningu stratí. Podávanie IONTOPÓNY Elektrolyt udržuje homeostázu organizmu koňa, stabilizuje výkonnosť a prispieva k rýchlejšej regenerácii koňa. Indikácia:

  • pre stabilizáciu výkonnosti a urýchlenie regenerácie po záťaži
  • na predchádzanie poklesu športovej výkonnosti, ktorý vzniká pri porušení stálosti vnútorného prostredia
  • na vyrovnanie strát iónov a bielkovín vylúčených potom v období zvýšenej záťaže Forma: práškové doplnkové krmivo. Zloženie: Chlorid sodný, chlorid draselný, maltodextrín, glukonan vápenatý oxid horečnatý. Povinne deklarované znaky: vápnik 1%, fosfor 0%, sodík 18%. Zloženie v dennej dávke 150 g (strata 10 l potu): sodík 31000 mg, draslík 16000 mg, chloridy 62460 mg, vápnik 1200 mg, horčík 500 mg, maltodextríny 25650 mg. Kŕmny návod: Prípravok podávajte na vyrovnanie elektrolytickej bilancie porušovanej stratami iónov potom. Dávkovanie prípravku sa riadi podľa intenzity záťaže a teploty vonkajšieho prostredia. Pri nízkom stupni záťaže a nižších teplotách prostredia podávame 2 odmerky (50 g) prípravku - nahrádzame tak straty iónov vzniknuté stratou 5 litrov potu. Pri strednej záťaži podávame 4 odmerky, po ťažkej práci a za horúceho počasia podávame 6 odmeriek - nahrádzame tak stratu iónov 15 litrov potu. Podávajte denne po záťaži.

Parametre

Určeno pro zvíře: Kůň