Košík je prázdny
Kategorie zboží

Kompres Atrauman AG 10x10cm / 10ks sterilné, masť + Ag - VÝPREDAJ


Výpredaj
Atrauman Ag je antiseptické krytie, ktoré obsahuje nanočastice striebra a je vhodný najmä na infikované, povrchové a hlboké rany.
Vaša cena 31,27
Vaša cena bez DPH 26,06
 
Dostupnosť skladom
1 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Atrauman Ag je antiseptické krytie, ktoré obsahuje nanočastice striebra a je vhodný najmä na infikované, povrchové a hlboké rany. Striebro je do rany uvoľňované postupne a pomaly v súvislosti s tvorbou exsudátu. Má tak dlhší a spoľahlivejší antimikrobiálny účinok. Nízka hladina uvoľňovaného striebra nemá negatívny vplyv na okolité tkanivo. Vďaka impregnáciu masťou sa Atrauman Ag neprilepí k rane.

aplikácia
Atrauman Ag možno strihať podľa potreby. Pre silne exsudující rany poskladajte krytie na štvrtiny a vystrihnite do stredu dierku, ktorá zabezpečí odvod exsudátu. Na rane možno Atrauman Ag ponechať až 7 dní. Dobre sa kombinuje s nasiakavými materiálmi (PermaFoam, Zetuvit, Sterilux ES, Medicomp). K sekundárne fixáciu krytia je odporúčané použitie fixačných obväzov (Peha-crepp, Peha-haft).

Atrauman Ag je zvlášť vhodný pre infikované rany, hlboké rany (v kombinácii s vhodným sekundárnym krytím), všetky typy povrchových rán a ako ochrana pred infekciou a prienikom choroboplodných zárodkov do rany.