Košík je prázdny
Kategorie zboží

Krmivo cukrovarské rezky sušené 25kg


Ide o sušené repné odrezky (SCR), ktoré sú skvelým doplnkom kŕmnej dávky pre kone v rekonvalescencii, pre staršie kone s problémovým chrupom, pony s nízkou záťažou, kone so sklonmi k laminitídu (schvátenie) apod.
Vaša cena 19,00
Vaša cena bez DPH 15,83
 
Dostupnosť skladom
viac ako 20 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%

2,05 €
skladom
8,06 €
skladom

Podrobný popis

Ide o sušené repné odrezky (SCR), ktoré sú skvelým doplnkom kŕmnej dávky pre kone v rekonvalescencii, pre staršie kone s problémovým chrupom, pony s nízkou záťažou, kone so sklonmi k laminitídu (schvátenie) a pod. Sú vhodné ako diéta pre nervózny kone s predpokladom tvorby alebo s už zistenými žalúdočnými vredmi, ďalej tiež pri hnačke a následnej diéte. SCR sú zdrojom tzv. "Supervlákniny", ktorou je kôň schopný tráviť už v tenkom čreve, pretože má vysoký obsah rozpustných zložiek. Melasa je vynikajúcim zdrojom energie a betaínu (udržiava osmotickú rovnováhu buniek, zlepšuje využitie živín krmiva, sporí metionín a cholín v krmivách, zvyšuje stabilitu vitamínov, zlepšuje využitie energie krmiva).
Ak sa SCR kŕmia ako jediné krmivo treba pridávať ešte minerálno-vitamínový doplnok alebo sa kombinujú s Energys® Pony.
Dôležité upozornenie !!!: SCR s melasou treba namáčať pred kŕmením vo vode, a to aspoň 10 hodín pred kŕmením (na 1 liter rezňov aspoň 4 litre vody).
Odporúčané dávkovanie:
1-2 kg denne.
Dávku je nutné prispôsobiť plemenu, veku a kondícii koňa alebo pony.