Košík je prázdny
Kategorie zboží

NeemAzal T / S - 50ml


Biologický insekticídny prípravok vo forme emulgovateľného koncentrátu určený na ochranu rastlín najmä pásavky zemiakové v zemiakoch, vošiek na zelenine, smutnic v okrasných rastlinách a húseníc Bělaška, piadiviek, mory kapustovej atď.
Vaša cena 9,30
Vaša cena bez DPH 7,75
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Účinná látka: azadirachtin 10,6 g / l

Popis:

NeemAzal T / S je selektívny biologický insekticídny prípravok vo forme emulgovateľného koncentrátu určený na ochranu rastlín najmä pásavky zemiakové v zemiakoch, vošiek na zelenine, smutnic v okrasných rastlinách a húseníc Bělaška, piadiviek, mory kapustovej atď. Skvelý v livkidaci makadlovky. Možno použiť v ekologickom poľnohospodárstve.

Pôsobenie prípravku:
Azadirachtin - účinná látka - pochádza z výťažku tropickej rastliny Azadiracha indica, funguje už pri nepatrnom množstve ako regulátor rastu hmyzu a pri vyšších koncentráciách pôsobí ako repelent, antifidant, toxicant a sterilant. Medzi výhody azadirachtin patrí jeho veľmi nízka toxicita voči cicavcom a iným necieľové organizmy. Prípravok preniká do listov a je čiastočne distribuovaný v rastline. Škodca sa orálne kontaminuje požieraním alebo saním. NeemAzal T / S zastavuje požerový aktivitu škodcov, tí v priebehu niekoľkých hodín po aplikácii lieku prestanú byť aktívny a teda neškodí. Larvy škodcov reagujú inhibíciou požieraní a vývoja a následnú mortalitou. Image (chrobáky) vykazujú tiež inhibíciu požieraní, neplodnosť a v menšej miere mortalitu. Výhodou tejto účinnej látky je, v závislosti od spôsobu aplikácie a dávke, dlhodobá účinnosť a neprítomnosť rezíduí hlavných biologicky aktívnych látok.

dávkovanie:
> Zemiakov (pásavka zemiaková) 2,5 ml / 0,3 - 0,7 l vody / 10 m2 / OL 4 dni (postrek podľa signalizácie na skorá štádia lariev - maximálne 2 postreky v intervale 7 dní)
> Špenát (žravý a savý hmyz) 3 ml / 0,6 - 0,8 l vody / 10 m2 / OL 7 dní (postrek na mladé larvy od začiatku ich výskytu; maximálne 3 postreky v intervale 7 - 10 dní)
> Hlávková kapusta, kel (žravý a savý hmyz) 3 ml / 0,5 - 0,8 l vody / 10 m2 / OL 3 dni (postrek na mladé larvy od začiatku ich výskytu; maximálne 3 postreky v intervale 7 - 10 dní)
> Kulinárske rastliny okrem pažítky (žravý a savý hmyz) 3 ml / 0,5 - 0,8 l vody / 10 m2 / OL 14 dní (postrek na mladé larvy od začiatku ich výskytu; maximálne 3 postreky v intervale 7 - 10 dní)
> Tekvica, uhorka, cuketa, baklažán, paradajka (žravý a savý hmyz) 3 ml / 0,8 - 1 l vody / 10 m2 / OL 3 dni (postrek na mladé larvy od začiatku ich výskytu; maximálne 3 postreky v intervale 7 - 10 dní)
> Okrasné rastliny (smutnice) 15 ml / 3 l vody / 1 m2 / OL 0 dni (zálievka na mladé larvy od začiatku ich výskytu; maximálne 4 postreky v intervale 7 - 14 dní)