Košík je prázdny
Kategorie zboží

Paprika F1 - Kirke F1 15-20 semien


Odroda Kirké F1 patrí medzi osvedčené odrody. Jej pestovanie zvládne aj začínajúci záhradkár. Vo fóliovníka či skleníkov je ranejšej a výnosnejšie, ale dobré úrody sa dočkáte aj na chránenom slnečnom mieste vonku.
Vaša cena 3,50
Vaša cena bez DPH 2,92
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Capsicum annuum L. / Paprika ročná

Popis:
Hybridné odroda vyniká svojou skorosti a odolnosťou. Jej svetlo zelené plody, ktoré v botanickej zrelosti prechádzajú do červena dosahujú dĺžku 12-14 cm a šírky 9-10 cm.
Plody sú sladké, šťavnaté, sila steny je 8-9 mm. Po celú dobu vegetácie má rastlina veľké množstvo plodov a preto vyžaduje dostatočnú výživu, zálievku a oporu (najlepšie postupné vyväzovanie do "paprikového plota").
Pre svoj trojuholníkový tvar sa plody hodí ako k naplneniu najmä mletým mäsom (plnené papriky s paradajkovou omáčkou) či inú náplňou, tak aj k priamemu konzumu či zavarenie. Osivo nie je morené.

Odroda Kirké F1 patrí medzi osvedčené odrody. Jej pestovanie zvládne aj začínajúci záhradkár. Vo fóliovníka či skleníkov je ranejšej a výnosnejšie, ale dobré úrody sa dočkáte aj na chránenom slnečnom mieste vonku

Papriky vysievame od polovice februára do 10. marca.


Parametre

Druh: Paprika zeleninová - sladká

Odrůda: Teclová Kirke F1

Typ: Zelenina