Košík je prázdny
Kategorie zboží

PAVO SOS Kit


Prvé mlieko sa nazýva kolostrum - mledzivo.
Vaša cena 177,00
Vaša cena bez DPH 147,50
 
Dostupnosť skladom
3 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Prvé mlieko sa nazýva kolostrum - mledzivo. Toto mlieko obsahuje vysoké množstvo protilátok, ktoré žriebäťu zaisťujú ochranu pred infekciami počas prvých mesiacov ich života. V prípade, že kobyla uhynie počas alebo hneď po pôrode, odporúčame skúsiť oddojit čo najviac mledziva z vemena ak to bude možné a podávať ho žriebäťu z fľaše s cumlíkom. Ak to nie je možné, skúste nájsť kobylu v čo najbližšom okolí, ktorá ešte mledzivo má. Ak tieto možnosti zlyhajú, dôrazne odporúčame použiť Pavo SOS-kit. Balíček Pavo SOS-kit obsahuje základnú výživu pre prvých 48 hodín.

Krok 1: príprava 1 litra mlieka pre žriebätá (1 liter = 1000 ml)

  Tipy na prípravu
  • Použite the Pavo SOS kit ihneď po narodení žriebäťa, ak sú nejaké problémy s podaním mlieka od kobyly (najlepšie počas prvých 3 hodín, nie neskôr ako 12 hodín po narodení)
  • Aby ste si boli úplne istí, nechajte žriebä celkovo vyšetriť veterinárom do 24 hodín po narodení.
  • Odporúčame ohrievať mlieko alebo ho udržiavať teplé metódou "au bain marie". Metóda "au bain marie" je ohrievanie niečoho v alebo nad horúcou vodou.Tato metóda predchádza zrážaniu a prehrievaniu.
  • Nikdy nepoužívajte mikrovlnnú rúru na ohriatie mlezivového mlieka. Protilátky obsiahnuté v ňom by stratili svoje ochranné schopnosti vďaka vysokej teplote. Mlieko pre žriebätá môžete v mikrovlnnej rúre ohrievať.

  Parametre

  Určeno pro zvíře: Kůň