Košík je prázdny
Kategória tovaru

PDO Monofil CVET EP3 USP 2-0 25m


PDO syntetický, vstrebateľný monofilné chirurgický materiál vyrobený z polyesterupoly (p-dioxanonu).
Predaj ukončený

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

PDO syntetický, vstrebateľný monofilné chirurgický materiál vyrobený z polyesterupoly (p-dioxanonu).

charakteristika
  • Predĺžená dĺžka pevnosti
  • Excelentná manipulácia, výnimočná poddajnosť a dobrá pevnosť uzla
  • Absencia kapilárnej reakcie, minimalizuje bakteriálne migráciu pozdĺž línie sutúry
  • Lepšia viditeľnosť vďaka zafarbenie (farbivo FDA-schválenej D & C Violet N.2)
indikácie
PDO je indikovaný na použitie v chirurgii mäkkých tkanív uzávere i ligaturám, vrátane pediatrických kardiovaskulárnych a oftalmologických zákrokov. Polydioxanon nie je indikovaný na použitie v kardiovaskulárne a neurologické chirurgii dospelých a mikrochirurgii dospelých. Tento typ sutúry je zvlášť vhodný na použitie, kde je požadovaná kombinácia vstrebateľného materiálu a predĺženej podpory rany.

Kontraindikácie
Vzhľadom k dĺžke vstrebateľnosti, nie je odporúčané používať v prípadoch, keď je potreba predĺženej (dlhšie ako 6 týždňov) podpory rany vplyvom stresu, takisto ho nie je vhodné používať v spojení s protézami, tj. Srdcové chlopne alebo syntetické transplantáty. PDO nie je indikované v kardiovaskulárnej chirurgii dospelých, mikrochirurgii a neurologické chirurgii.

Pevnosť v ťahu
Štúdia subkutánnych implantátov na potkanoch ukázalo, že PDO poskytuje približne 75% pôvodnej dĺžky v ťahu počas 2 týždňov, 66% v priebehu 4 týždňov a 53% v 6 týždňoch po aplikácii.

Absorpcia
Aborpce začína ako strata pevnosti v ťahu bez zaznamenateľné straty hmoty. Absorpcia PDO je minimálna do 90 dní po aplikácii a je dokončená počas 6 mesiacov.