Košík je prázdny
Kategorie zboží

PDO violet CVET EP1,5 USP 4-0 3/8RC19 75cm 12ks


PDO návleky EP 1,5 USP4-0
Vaša cena 63,70
Vaša cena bez DPH 53,08
 
Dostupnosť Skladom 2 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

PDO návleky EP 1,5 USP4-0
Ihla tvar: 3/8 dĺžka: 19mm, obrátene rezacia
Balenie: 75cm
Farba: fialová
Popis: Vstrebateľný, monofilný, syntetický šijací materiál
Zloženie: PDO – Polydioxanón
Ihla: Nerezová chirurgická oceľ
Charakteristika: Predĺžená dĺžka pevnosti v ťahu, excelentná manipulácia, výnimočná poddajnosť a pevnosť v uzle, absencia kapilárnej reakcie, minimalizácia bakteriálnej migrácie pozdĺž línie sutúry.
Indikácie: Chirurgia mäkkých tkanív, uzávery i ligatúry, vrátane pediatrických kardiovaskulárnych a oftalmologických zákrokov. Tento typ sutúry je obzvlášť vhodný na použitie, kde je požadovaná kombinácia vstrebateľného materiálu a predĺženej podpory rany.
Kontraindikácie: Vzhľadom na dĺžku vstrebateľnosti, nie je odporúčané používať v prípadoch, keď je potreba predĺženej (dlhšie ako 6 týždňov) podpory rany vplyvom stresu, rovnako ho nie je vhodné používať v spojení s protézami, tj srdcovej chlopne alebo syntetické transplantáty. PDO nie je indikované v kardiovaskulárnej chirurgii, mikrochirurgii a neurochirurgii.
Pevnosť v ťahu: Štúdia subkutánnych implantátov u potkanov ukázala, že PDO poskytuje približne 75% pôvodnej pevnosti v ťahu počas 2 týždňov, 66% počas 4 týždňov a 53% v 6 týždňoch po aplikácii.
Absorpcia: Absorpcia začína ako strata pevnosti v ťahu bez zaznamenateľnej straty hmoty. Absorpcia PDO je minimálna do 90 dní po aplikácii a je dokončená v priebehu 6 mesiacov.