Košík je prázdny
Kategorie zboží

PDO violet CVET EP3 USP 2-0 3 / 8RC24 75cm 12ks


PDO návleky EP 3 USP 2-0
Vaša cena 68,90
Vaša cena bez DPH 57,42
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame v pondelok

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

PDO návleky EP 3 USP 2-0
Ihla tvar: 3/8 dĺžka: 24mm, obrátene rezací
Balenie: 75cm
Farba: fialová
Popis: Absorbovateľný, monofilné, syntetický šijací materiál
Zloženie: PDO - Polydioxanon
Ihla: Nerezová chirurgická oceľ
Charakteristika: Predĺžená dĺžka pevnosti v ťahu, excelentné manipulácia, výnimočná poddajnosť a pevnosť v uzle, absencia kapilárnej reakcie, minimalizácia bakteriálne migrácia pozdĺž línie sutúry.
Indikácie: Chirurgia mäkkých tkanív, uzávery aj ligatúry, vrátane pediatrických kardiovaskulárnych a oftalmologických zákrokov. Tento typ sutúry je zvlášť vhodný na použitie, kde je požadovaná kombinácia vstrebateľného materiálu a predĺženej podpory rany.
Kontraindikácie: Vzhľadom k dĺžke vstrebateľnosti, nie je odporúčané používať v prípadoch, keď je potreba predĺženej (dlhšie ako 6 týždňov) podpory rany vplyvom stresu, takisto ho nie je vhodné používať v spojení s protézami, tj. Srdcové chlopne alebo syntetické transplantáty. PDO nie je indikované v kardiovaskulárnej chirurgii, mikrochirurgii a neurochirurgii.
Pevnosť v ťahu: Štúdia subkutánnych implantátov na potkanoch ukázalo, že PDO poskytuje približne 75% pôvodnej pevnosti v ťahu počas 2 týždňov, 66% v priebehu 4 týždňov a 53% v 6 týždňoch po aplikácii.
Absorpcia: absorpcia začína ako strata pevnosti v ťahu bez zaznamenateľné straty hmoty. Absorpcia PDO je minimálna do 90 dní po aplikácii a je dokončená počas 6 mesiacov.