Košík je prázdny
Kategorie zboží

Perlit Rosteto - 2,5 l


Expandovaný perlit je ľahká, zrnitá, pórovitá hmota bielej alebo šedobielej farby vyrábaná tepelným spracovaním zo surového perlitu.
Vaša cena 2,40
Vaša cena bez DPH 2,00
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Popis:
Expandovaný perlit je ľahká, zrnitá, pórovitá hmota bielej alebo šedobielej farby vyrábaná tepelným spracovaním zo surového perlitu. Perlit je v podstate amorfný kremičitan hlinitý sopečného pôvodu, patrí ku kyslým vulkanickým sklám obdobne ako obsidián, Smolek a pemza, od ktorých sa líšia obsahom chemicky viazanej vody. Tepelným spracovaním (expandací) pri teplotách 900-1300 ° C vznikne produkt vo forme drobných dutých guľôčok rôznych veľkostí. Pri expandaci sa objem perlitu zväčšuje 5 až 10 krát.
Expandovaný perlit získava výborné tepelné a zvukovo-izolačné vlastnosti pri nízkej objemovej hmotnosti. Je chemický inertný, nehorľavý, netoxický, nehydroskopický, má vynikajúce sorpčné vlastnosti, je objemovo stály a má veľmi nízku vlastnú hmotnosť. Je odolný proti vlhku i mrazu, mikroorganizmom a plesniam. Je použiteľný v rozsahu teplôt -200 ° C do + 900 ° C.

použitie:
Perlit prevzdušňuje rastové médiá, stabilizuje vlhkosť v pôde, zlepšuje využívanie hnojív a prispieva k dobrej kondícii pestovaných rastlín. Používa sa na vysievanie osív náchylných na plesne, k hydroponickému pestovanie, ale aj k ochrane rastlín pred mrazom.

  • Výsevy: pre výsevy semien sa používa čistý, dostatočne navlhčený perlit. Hodí sa aj k výsev veľmi chúlostivých semien. Neobsahuje zárodky plesní a pôdnych patogénnych húb.
  • Prevzdušnenie substrátu: perlit sa mieša so zeminou v pomere 1 diel perlitu a 1-2 diely zeminy, podľa potrieb pestovaných rastlín.
  • Ochrana rastlín pred chladom: perlit napomáha vonkajšom rastlinám odolávať mrazu. Substrát obohatený perlitom má oveľa vyššiu izolačné schopnosti než bežná zemina a výrazne predlžuje vegetačnú dobu. Použitie je vhodné najmä u rastlín v nádobách, ale svoj význam má aj u voľne pestovaných rastlín.