Košík je prázdny
Kategória tovaru

Perlit Rosteto - 2,5 l


Expandovaný perlit je ľahká, zrnitá, pórovitá hmota bielej alebo šedobielej farby vyrábaná tepelným spracovaním zo surového perlitu.
Vaša cena 2,40
Vaša cena bez DPH 2,00
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Popis:
Expandovaný perlit je ľahká, zrnitá, pórovitá hmota bielej alebo šedobielej farby vyrábaná tepelným spracovaním zo surového perlitu. Perlit je v podstate amorfný kremičitan hlinitý sopečného pôvodu, patrí ku kyslým vulkanickým sklám obdobne ako obsidián, Smolek a pemza, od ktorých sa líšia obsahom chemicky viazanej vody. Tepelným spracovaním (expandací) pri teplotách 900-1300 ° C vznikne produkt vo forme drobných dutých guľôčok rôznych veľkostí. Pri expandaci sa objem perlitu zväčšuje 5 až 10 krát.
Expandovaný perlit získava výborné tepelné a zvukovo-izolačné vlastnosti pri nízkej objemovej hmotnosti. Je chemický inertný, nehorľavý, netoxický, nehydroskopický, má vynikajúce sorpčné vlastnosti, je objemovo stály a má veľmi nízku vlastnú hmotnosť. Je odolný proti vlhku i mrazu, mikroorganizmom a plesniam. Je použiteľný v rozsahu teplôt -200 ° C do + 900 ° C.

použitie:
Perlit prevzdušňuje rastové médiá, stabilizuje vlhkosť v pôde, zlepšuje využívanie hnojív a prispieva k dobrej kondícii pestovaných rastlín. Používa sa na vysievanie osív náchylných na plesne, k hydroponickému pestovanie, ale aj k ochrane rastlín pred mrazom.

  • Výsevy: pre výsevy semien sa používa čistý, dostatočne navlhčený perlit. Hodí sa aj k výsev veľmi chúlostivých semien. Neobsahuje zárodky plesní a pôdnych patogénnych húb.
  • Prevzdušnenie substrátu: perlit sa mieša so zeminou v pomere 1 diel perlitu a 1-2 diely zeminy, podľa potrieb pestovaných rastlín.
  • Ochrana rastlín pred chladom: perlit napomáha vonkajšom rastlinám odolávať mrazu. Substrát obohatený perlitom má oveľa vyššiu izolačné schopnosti než bežná zemina a výrazne predlžuje vegetačnú dobu. Použitie je vhodné najmä u rastlín v nádobách, ale svoj význam má aj u voľne pestovaných rastlín.