Košík je prázdny
Kategorie zboží

RodiCare ® Instant 170g


Samostatné krmivo pre domáce zvieratá a králiky.
Vaša cena 12,90
Vaša cena bez DPH 10,75
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Samostatné krmivo pre domáce zvieratá a králiky.
RodiCare ® Instant je hodnotné kompletné krmivo v práškovej forme, určené pre morčatá, králiky, činčily ale aj pre rastlinami sa živiace plazy a vtáky, ktorí dočasne nemôžu prijímať pevnú stravu.
RodiCare ® Instant je obzvlášť vhodné na prechodné výživu zvierat so zažívacími ťažkosťami, so zníženou chuťou do jedla zavinenú ochoreniam, v rekonvalescencii alebo po ošetrení zubov a ďalších zákrokoch.
RodiCare ® Instant je okrem toho vhodné aj ako krmivo pre odchov osirelých mláďat aj ako doplnok krmiva u slabých a chorľavejúcej zvierat.
RodiCare ® instant obsahuje všetky životne dôležité vitamíny a minerálne látky. Vďaka vysokému obsahu vitamínu C zaisťuje dostatočný prísun aj u morčiat, ktorá dočasne nemôžu prijímať žiadne čerstvé krmivo.
Vysoký podiel ľahko stráviteľné vlákniny sa stará o dostatočnú činnosť tráviaceho traktu. RodiCare ® instant okrem toho obsahuje vyladenú zmes bylín, ktorá podporuje trávenie a povzbudzuje chuť k jedlu.

Dávkovanie a odporúčané kŕmenie:

Prášok sa rozmieša s teplou vodou približne v pomere 1: 1,5 (1 objemový diel prášku s 1,5 objemovým dielom vody) na hladkú kašu. Podľa potreby je možné pripraviť kašu trochu tekutejší alebo pevnejšie.
Primerane telesnej hmotnosti sa podáva 50 ml rozmiešanej kaše na kg telesnej hmotnosti denne, rozdelené na 3-5 jedál (á 10-15 ml).
Pri podávaní vo veľmi riedke konzistencii (vysoký podiel vody) sa množstvo krmiva primerane zvyšuje.
Veľmi slabá zvieratá sa majú kŕmiť čo možno najčastejšie po malých dávkach.
Podľa druhu zvieraťa, hmotnosti, veku a stavu zvieraťa sa môže potrebné množstvo krmiva líšiť a malo by byť konzultované s veterinárnym lekárom.

Kašu podávajte na malej miske alebo po lyžičkách.
Ak zviera vôbec neprijíma samostatne stravu, je možné podávať RodiCare ® Instant opatrne po malých dávkach striekačkou priamo do papuľky.
V období prechodu z tekutej na pevnú stravu sa môže RodiCare ® Instant podávať ako hustejšie cesto vyformované do malých hrudiek.
Akonáhle zviera opäť prijíma pevnú stravu, porcie RodiCare ® Instant sa primerane znižujú.

Úplná regenerácia zažívacieho traktu môže trvať aj niekoľko týždňov, preto je vhodné počas prechodu na pevnú stravu a po ňom podávať peletované krmivo RodiCare ® Basic.

Balenie: 170 g